ÇAY'ın Başkenti Yeşil Rize'ye Neden Gönüllü Kimse (memur)Gelmek İstemiyor !
Rize
Haber
12 Mart 2021 - Cuma 01:16 Bu haber 4178 kez okundu
 
ÇAY'ın Başkenti Yeşil Rize'ye Neden Gönüllü Kimse (memur)Gelmek İstemiyor !
Çayın başkenti başbakanlar şehri Rize, yeşil doğasıyla Kültür turizm ve yaşam alanlarıyla anılmayı beklerken, bırakın buraya gönüllü gelmek isteyenleri, son zamanlarda bir çoğuna mobbing uygulanarak,başta sağlık sektöründen olmak üzere, giden çok sayıda kişinin mecburi hizmetim bitti deyip buradan kaçarak gitmesi birilerini rahatsız etmiyor mu? Konuyla ilgili 40 yıldan beri Rize medya sektörünün ilk kurucularından olan Adnan Onay bir yazı kaleme aldı.....
RİZE HABERLERİ Haberi
ÇAY'ın Başkenti Yeşil Rize'ye Neden Gönüllü Kimse (memur)Gelmek İstemiyor !


Onay yazısında: Bir şehrin sosyal hayatı yetersiz ise orada ne doktor, ne öğretim görevlisi, hatta ne de memur tutabilirsiniz.

Rize’ye atanan birçok memura atanış hikayesini sorduğumda aldığım cevap “mecburi hizmet” veya benzer amaçlardı. Gönüllü tercih edenlerin sayısı oldukça azdı.


Bir an evvel gitmek isteyenlerin gerekçesi de idari değildi. Amirinden şikayet eden ve bu nedenle tayin isteyen çok az kişiye rastladım.

Bırakınız başka şehirlerden ilimize gelenlerin gitmek isteyişini, şehrimizin insanları da başka şehirlere göçüyor. Uzun yıllardır şehrin nüfusu değişmiyor!

Şehrimizin, yurdun bir ucunda bulunması ve Ankara ve İstanbul gibi mega kentlere uzaklığı cazibe açısından dezavantaj.
Hala yeşil kalabilmiş bu şehrin doğal güzelliği de önemli bir avantaj. Allah’ın bahşettiği güzellikleri iyi değerlendirmeli ve şehrimizin gıpta edilecek bir şehir olmasını sağlamalıyız öncelikle.

 

İLGİLİ HABERİMİZ

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Tıp Fakültesinden  Çekin Elinizi!  Şimdi Sıra Prof .Dr. Engin Dursun’da mı !.. 

HABER: Adnan Onay 

FOOT: Üstad Rize

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÇAY'ın, Başkenti, Yeşil, Rize'ye, Neden, Gönüllü, Kimse, (memur)Gelmek, İstemiyor, !,
Yorumlar
Haber Yazılımı