Ç.RİZESPOR GÜMRÜĞE TAKILARAK SERİYİ BOZDU...
Rize
Haber
04 Nisan 2021 - Pazar 23:39 Bu haber 539 kez okundu
 
Ç.RİZESPOR GÜMRÜĞE TAKILARAK SERİYİ BOZDU...
Yeni teknik direktörü Bülent Uygun ile son iki maçını kazanan ekibimiz 3. maçında kendi evinde son otuz beş dakikasını on kişi oynayınca beraberlik ile kapatmak zorun da kaldı..
SPOR Haberi
Ç.RİZESPOR GÜMRÜĞE TAKILARAK SERİYİ BOZDU...

Maç boyunca vasat bir oyun sergileyen atmacalar özellikle konuk takımın kalecisi de dahil olmak üzere  geriden çok iyi pas organizasyonları yaparak hucuma çıkması ev sahibi takımın oyun kurgusunu da zorlaştırdı..Gerek  orta saha da gerek hucum da  bir türlü organize olamayan ev sahibi takım maç boyunca  sadece iki net pozisyondan  yararlanamadı.. Özellikle  Boldrin çok etkisiz kaldı..  Kanat oyuncuları yine kenar bindirmeleri  olmayınca  ikinci yarının da büyük bölümünde de on kişi  kalınca  ''yenilmezsen  yenilme'' misali on kişi ile de bir puan iyidir demek gerekir..


     Maçın genelin de oyunda sivrilen  bana göre tek oyuncu defans da  Selim hatasız ve mükemmel oynadı...defansın sağ kenarın da  Moroziuk ileri hiç çıkamadı... Yine sol taraf da  İsmail  çok kötü bir günün de olup rakip  takımın hemen hemen  tüm bindirmeli bu yönde olunca çok etkisiz kaldı.. Sonuç olarak  on beş günlük  verilen milli maç arası ve  Antalya kampı  bize pek yaramadı...

. Maçın  genelin de  Hakem Ümit Öztürk vasat   bir maç yönetti.. Skoda'ya gösterilen ilk sarı kart  doğruysa ikinci sarı kart ve verilen faul de biri o kadar yanlış  ve saçma  olup  kendisine sormalı ..o kartı büyük takım maçlarında  gösterme cesareti olur muydu..Oyunun genelinde genellikle takdir hakları konuk takım lehine oldu...Oyunun gidişatı da  beraberliğe yatkın olunca kafasına göre maç yönetti..


       Konuk Karagümrük takımı gerek bireysel olarak ,gerek takım oyun olarak iyi bir takım kalecisinden  başlayıp ileriye doğru iyi organize olan  pas bağlantıları  olan kaliteli bir takım görünümü verdiler. Zaten aldıkları puanlar bunun  bir göstergesi olup bunu da gösterdiler..

   HASAN KARAAHMETOĞLU

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ç.RİZESPOR, GÜMRÜĞE, TAKILARAK, SERİYİ, BOZDU...,
Yorumlar
Haber Yazılımı