Diyadin'de Altın Rezervi Bulundu !
Rize
Haber
18 Mart 2021 - Perşembe 01:29 Bu haber 811 kez okundu
 
Diyadin'de Altın Rezervi Bulundu !
Ağrı'nın Diyadin ilçesinde bulunan dev altın rezervi için ilk adım atıldı,Diyadin Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Alper Balcı ile Koza Altın İşletmeleri Müdürü Kemal Öcal bölgede kurulacak tesis için incelemelerde bulundu...
EKONOMİ Haberi
Diyadin'de Altın Rezervi Bulundu !

Diyadin Kaymakamı Alper Balcı, "Tesisin temel atma işlemleri de çok yakında gerçekleştirilecek. Allah'ın izniyle tesisin kurulmasıyla birlikte bin kişiye iş imkânı doğacak. İşe ihtiyacı olan vatandaşlarımızı burada işe alacağız" dedi.

Diyadin ilçesinin Mollakara Köyü'nde Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) bünyesindeki Koza Altın İşletmeleri tarafından bulunan altın rezervini çıkarma çalışmalarına çok yakında başlanacak. Ağrı Valisi Dr. Osman Varol Başkanlığında Diyadin Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Alper Balcı ile Koza Altın İşletmeleri Müdürü Kemal Öcal, tesisin kurulacağı alanda gerekli incelemeleri yaptılar. Balcı ve Öcal, inceleme sonrası Mollakara Köyü sakinleriyle de bir araya gelerek bölgede kurulacak tesis hakkında köy halkıyla bilgi alışverişinde bulundular. Köyde altın rezervinin bulunması işsiz vatandaşlara iş kapısı olacak olması memnunlukla karşılandı.

BİN KİŞİYE İŞ

Koza Altın İşletmeleri Müdürü Kemal Öcal'ın Diyadin'e gelerek incelemelerde bulunmasını büyük bir adım olarak gördüğünü belirten Diyadin Kaymakamı Alper Balcı şunları söyledi’ Valimiz Sayın Osman Varol'un talimatlarıyla bugün Mollakara köyüne giderek Koza Altın İşletmeleri Müdürü Kemal Öcal beyle birlikte tesisin kurulacağı alanda incelemelerde bulunduk. Daha sonrasında köy sakinleriyle de bir araya gelerek tesisin kurulmasıyla ilgili bir toplantı gerçekleştirdik. Diyadin ilçemize yatırım kararının alınmasını çok önemli bir adım olarak görüyoruz.

Alınan yatırım kararıyla birlikte tesisin temel atma işlemleri çok yakında başlayacak. Allah'ın izniyle tesisin kurulmasıyla birlikte bin kişiye iş imkânı doğacak. Biz de bu noktada işe ihtiyacı olan vatandaşlarımızı burada işe alarak çalışmalarını sağlayacağız ’dedi.

İsmet Kösoğlu

Kaynak: Editör:
Etiketler: Diyadin'de, Altın, Rezervi, Bulundu, !,
Yorumlar
Haber Yazılımı