Emniyet Genel Müdürlüğü'nden Hakan Tek'le İlgili Açıklama
Rize
Haber
07 Nisan 2021 - Çarşamba 13:07 Bu haber 803 kez okundu
 
Emniyet Genel Müdürlüğü'nden Hakan Tek'le İlgili Açıklama
Bazı sosyal medya platformlarında yer alan “Cumhurbaşkanlığı koruması olduğu iddia edilen H.T.’nin para videoları ortaya çıktı” başlıklı haber ile ilgili Emniyet Genel Müdürlüğünden bir basın açıklaması yapıldı..
GÜNDEM Haberi
Emniyet Genel Müdürlüğü'nden Hakan Tek'le İlgili Açıklama

Bazı sosyal medya platformlarında yer alan “Erdoğan'ın koruması olduğu iddia edilen H.T.’nin para videoları ortaya çıktı” başlıklı haber üzerine aşağıdaki açıklamanın yapılması zorunluluğu doğmuştur.

Bahse konu iddia üzerine başlatılan incelemede, 1989 Kayseri doğumlu olduğu tespit edilen şahsın, Kocasinan / KAYSERİ adresinde ikamet kaydının olduğu anlaşılmıştır.

Dezenformasyon yapan şahsın, “Cumhurbaşkanlığı’nın yakın koruması olduğu” iddiası asılsızdır. Söz konusu şahsın, Cumhurbaşkanlığında  herhangi bir görevinin bulunmadığı tespit edilmiştir. Özel bir şirkette şoför olarak çalışan H.T, “Kamu görevinin usulsüz üstlenilmesi” gerekçesi ile gözaltına alınmıştır.

Son dönemde Türk Polis Teşkilatına yönelik iftira kampanyasının son halkası olarak değerlendirilen iddiayı gündeme taşıyan hesaplar hakkında gerekli tespitler yapılmış olup adli mercilere suç duyurusunda bulunulacaktır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.​​

EGM
SİBER SUÇLARLA MÜCADELE DAİRE BAŞKANLIĞI

Kaynak: Editör:
Etiketler: Emniyet, Genel, Müdürlüğü'nden, Hakan, Tek'le, İlgili, Açıklama, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı