İnanılmaz Olay,Bursa'daki Süt Kalesinden her Cuma Günü Süt Akıyor !..
Rize
Haber
03 Nisan 2021 - Cumartesi 15:02 Bu haber 597 kez okundu
 
İnanılmaz Olay,Bursa'daki Süt Kalesinden her Cuma Günü Süt Akıyor !..
Bursa'da bulunan tarihî kalenin surlarından yüzyıllardır süt akıyor. Karacabey ilçesine bağlı Uluabat köyündeki Süt Kalesi'nden her cuma günü hava çok kurak olsa da bile süt akıyor. Ulubatlı Hasan'ın köyünde bulunan kalenin taşlarından süt damlıyor. Tarihî kalede bebekli bir kadının çocuğuyla birlikte katledildiği rivayet ediliyor. O günden itibaren kalenin duvarlarından her cuma günü süt akıyor. Kaleden yağmurun yağmadığı en kurak yaz günlerinde bile her cuma günü süt renginde beyaz bir sıvı akıyor. Hiçbir yerden su gelmediği halde beyaz sıvıyı görenler büyük şaşkınlık yaşıyor...
GÜNDEM Haberi
İnanılmaz Olay,Bursa'daki Süt Kalesinden her Cuma Günü Süt Akıyor !..

Köylerinde bulunan kaleden her cuma günü süt renginde sıvı aktığını ifade eden Hasan Belli, "Köyümüzün geçmişi çok eski. Sur kalıntıları var. Burada bulunan kalenin duvarlarından her cuma günü en kurak günlerde bile beyaz bir sıvı akıyor. Emzikli bir kadının bebeğiyle katilinden sonra kaleden süt aktığı söyleniyor" dedi.


BURSADA'Kİ SÜT KALESİNDE ESRARENGİZ OLAY

Bursa'nın Karacabey ilçesine bağlı Uluabat Köyü Mahallesi'nde bulunan tarihi Uluabat Süt Kalesi'ndeki esrarengiz olay görenleri şaşkına çeviriyor. Süt Kalesi'ndeki taşlardan sadece cuma günleri ve üç aylarda akan sütü yüzüne sürenlerin hastalıklardan kurtulduğu, konuşamayan çocukların konuştuğu ileri sürülüyor.

45 yıldır aynı mahallede yaşadığını ve sadece Cuma günleri düzenli olarak taş duvarlardan süt aktığını belirten Uluabat Muhtarvekili Ramazan Hamamcı, “Burası Süt Kalesi, dünyada eşi yok. Rivayete göre, lohusa kadını Rumlar bebeğiyle birlikte kesip gömmüşler. O kadının sütleri akıyor

. Sadece cuma saatinde süt akıyor, başka zaman gelseniz göremezsiniz. Akan süt gözlere ve ağrıyan yerlere, konuşamayan çocuklara iyi geliyor. Allah tarafından ölen kadının sütü akıyor. Kesinlikle kireç falan değil, konuşamayan çocuklara da iyi geliyor” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İnanılmaz, Olay,Bursa'daki, Süt, Kalesinden, her, Cuma, Günü, Süt, Akıyor, !..,
Yorumlar
Haber Yazılımı