İyi ki Doğdun Şehit ALTUĞ !
Rize
Haber
06 Nisan 2021 - Salı 17:14 Bu haber 750 kez okundu
 
İyi ki Doğdun Şehit ALTUĞ !
11 Aralık 2018 Salı günü makamında uğradığı kahpece bir suikast sonucu şehit olan Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi 49. doğum gününde mezarı başında dualarla yad edildi..
RİZE HABERLERİ Haberi
İyi ki Doğdun Şehit ALTUĞ !

ŞEHİT EMNİYET MÜDÜRÜ ALTUĞ VERDİ'NİN 49.DOĞUM   YIL DÖNÜMÜ ANISINA
                     

Altın gibi bir kalbe sahip olan, Rize tarihinde Rize'de görev yapmış bürokratların içinde çok sevilen, her yaştan insanlarla kurduğu gönül bağıyla hatırlanan,Reisin memleketinde iz bırakan(ama koruyamadığımız) ,Rize'de Şehit olduğunda binlerce Rizelinin gözyaşlarıyla Mersin'e uğurladığımız, 40.günü ve 1.ölüm yıldönümünde Mersin'in Mezitli ilçesindeki şehitlikte kabrini ziyaret ederek törenlere katılmıştım..

Kendini çok iyi yetiştiren,başta İbranice ,İngilizce olmak üzere, yurtdışında birçok merkezde ülkemizi başarıyla temsil eden, son Başbakan BinaliYıldırım'ın koruma müdürü olan ve gelecekte de Türkiye'nin çok önemli bir mevkiine gelmesi düşünülen Rize Emniyet Müdürlüğü Şehit Altuğ Verdi Rize'de büyük bir fetö operasyonu yapacağı öncesinde susturulması asla tesadüf olamaz!

Çünkü 15 Temmuz gecesi Üsküdar Kısıklı mevkinde Fetö'cü teröristlere kan kusturarak önemli bir görev üstlenmişti.

Rize'de yaklaşık 2 yıl süren, rahmetli müdürün vefalı bir dostu olarak, tüm mahkemelere katılan ve tarihe şahitlik eden biri olarak söylüyorum;Bu kesinlikte tayin meselesi ile işlenen bir cinayet  değil!!

7 Ocak 2021 günü yapıaln son karar mahkemesinde Şehit müdürüm eşi Leyla hanım, "Katilin gözlerinin içine baka baka; Ben eşimi 25 yıldan beni tanırım, sivil ya da mesai arkadaşlarına karşı her daim hoşgörü ile yaşayan, hiçbir zaman onlara karşı kırıcı olmayan bir yapısı vardı, belki bu mahkemede bunu bir tayin cinayeti ile sonlandırdınız ama, bu mahkemenin aldığı kararı asla tanımıyoruz, mahkeme-i Kübra da bunun hesabını soracağız dedi"!

Bilindiği gibi Katil, ağırlaştırılmış müebbet ve 2 kez 26 yıl cezaya çarptırılmıştı..

Yine karar Mahkemesi sonrasında Tanık olan, Rize'deki vefasız siyasetçiler, bürokratlar ve STK ların aksine bu davaya ğönül veren, Şehit Rize müdürün çok yakın aile dostu olan AKParti'nin ağabeyi son genel kurulda MKYK üyesi seçilen  Metin külünk'ün Rize Adliyesi önünde yerel ve ulusal basına vermiş olduğu beyanatta;


Altuğ Verdi’yi şehadetinden 3 gün önce Cumartesi günü beraberindeki heyet ile birlikte Rize'de makamında ziyaret ettiklerini ve kendisine makam odasının yanındaki dinlenme odasında çok özel bir bilgi verdiğini söyleyerek,
cebinden çıkardığı Rize'de yapacağı fetö operasyonu ile ilgili bir isim listesini gösterdiğıni söyledi !!

 

Aynı konuları gündeme getirip, Şehit Rize Emniyet müdürü Altuğ Verdi'nin Rize'de büyük bir fetö operasyonu yapacağını söyleyip, isim listesinden bahsettiğimden dolayı 8- 9 ay önce Rize'de fetö savcısı tarafından ifadeye çağrılmıştım!!

Türkiye'de makamında suikast sonucu şehit edilen Rize Emniyet Müdürü Altuğ verdi ve 2001 yılında Diyarbakır'da şehit edilen Diyarbakır Emniyet müdürü Gaffar Okkan !!

Milletin ve Devletin adamı rahmetli kardeşimi bir kez daha rahmetle ve şükranla yad ediyorum

NOT: Rize'de şehit edilen Reisin emanetti, Şehit Altuğ Verdi davasına, Rize siyaseti ve Bürokrasisi, neden sahip çıkmadı?
Korkuları neydi?

Şehit Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi,49. doğüm gününde Mersin'in Mezitli ilesindeki kabri başında hatmi şerif ve dualarla yad edildi 

İLGİLİ HABERİMİZ

Altuğ Verdi Rize'de Şehit edilerek Cumhurbaşkanı Erdoğan'a Mesaj verilmiştir!

Leyla Verdi:Eşim Altuğ Verdi'nin Tayın Sebebiyle Öldürüldüğüne İnanmıyorum!! 

Osman Köseoğlu
www.rizevizyon.com

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İyi, ki, Doğdun, Şehit, ALTUĞ, !, ,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı