Merkez Bankasının Yeni Başkanı'ndan kritik Açıklama !
Rize
Haber
21 Mart 2021 - Pazar 12:50 Bu haber 674 kez okundu
 
Merkez Bankasının Yeni Başkanı'ndan kritik Açıklama !
Hafta sonu Resmi gazetede yayımlanan Cummhurbaşkanı kararıyla Nacı Ağbal'ın yerine TCMB Başkanlığın atanan Kavcıoğlu:"Enflasyonda kalıcı düşüşü sağlama hedefi doğrultusunda para politikası araçları etkin bir şekilde kullanılmaya devam edilecek ....
EKONOMİ Haberi
Merkez Bankasının Yeni  Başkanı'ndan kritik Açıklama !

Merkez Bankası'nın yeni Başkanı Şahap Kavcıoğlu'ndan ilk açıklama geldi. Kavcıoğlu,  enflasyonda kalıcı düşüşü sağlamak için para politikası araçlarını etkin şekilde kullanmaya devam edeceklerini vurguladı.

İşte TCMB Başkanı Kavcıoğlu'nun ilk açıklaması: 

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, Kanun’la belirlenmiş görev ve yetkiler çerçevesinde enflasyonda kalıcı düşüşü sağlama temel hedefi doğrultusunda para politikası araçlarını etkin bir şekilde kullanmaya devam edecektir.

Enflasyondaki gerileme, ülke risk primlerindeki düşüş ve finansman maliyetlerindeki kalıcı iyileşme yoluyla makroekonomik istikrarı olumlu etkilerken, yatırım, üretim, ihracat ve istihdamı arttırıcı sürdürülebilir büyüme için de gerekli koşulların oluşmasına katkı sağlayacaktır.

Bu bağlamda Para Politikası Kurulu toplantıları, daha önce kamuoyuna ilan edilen takvime uygun şekilde yapılacak olup uygulanacak politikalarda şeffaflık ve öngörülebilirlik ilkeleri doğrultusunda tüm paydaşlar ile iletişim kanalları etkin bir şekilde kullanılacaktır.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Merkez, Bankasının, Yeni, , Başkanı'ndan, kritik, Açıklama, !,
Yorumlar
Haber Yazılımı