Rize'de koronavirüs kuralları ve Aşı Uygulaması !.
Rize
Haber
13 Ocak 2021 - Çarşamba 20:13 Bu haber 750 kez okundu
 
Rize'de koronavirüs kuralları ve Aşı Uygulaması !.
Mart ayının sonlarında Çinʹin Whan kentinde ortaya çıkan ve tüm Dünyaʹyı etkisi altına alan koronavirüs salgını sebebiyle Ülkemizde birçok alanda radikal ve kısıtlama kararları alınarak önlemler denetimler devam ediyor . Koruyucu aşı uygulaması Cuma günü başlıyor...
RİZE HABERLERİ Haberi
Rize'de koronavirüs kuralları ve Aşı Uygulaması !.

 Türkiye bu küresel salgına karşı Ulusal anlamda vermiş olduğu mücadelede Dünyaʹda örnek gösterilen bir ülke haline geldi . . Akabinde ulusal anlamda Yaptığımız bu başarılar sonucunda, Haziran ayının başlarında daha önce kısıtlama getirilen birçok alanda hayat normale dönmeye başladı..

Ancak 2. dalganın gelmesiyle tekrarbaşa dönülerek bir çok alanda kısıtlama ve yeni tedbirler yürürlüğe girdi.

 Daha önce birçok kez haber portalımızda konu olan, yaptığımız araştırmalarda özellikte Rize merkez'de maske konusunda çok önemli bir mesafe almışken,,yaptığımız gözlemlerde  maske takılma oranında bir sorun olmazken, Sosyal kurallara pek uyan görmedik,hijyen ve temizlikte eskisi gibi değil!.

Cuma günü itibarıyle Türkiye'de olduğu gibi Rize'dede aşı uygulaması başlayacak,

Sağlık Bakanı Koca'nın açıkladığı gibi:

İlk aşamada sağlık çalışanları, 65 yaş üstü vatandaşlarımız ile yaşlı, engelli, koruma evlerinde kalanlar gibi toplu ve kalabalık yerlerde yaşayan yetişkinler aşılanacaktır.

İkinci aşamada, toplumun işleyişi için gerekli sektörlerde ve yüksek riskli ortamlarda bulunan ve kritik işlerde çalışan kişiler ile 50 yaş ve üzeri en az bir kronik hastalığı bulunan kişiler aşılanacaktır.

Üçüncü aşama, 50 yaş altı en az bir kronik hastalığı bulunan vatandaşları, genç yetişkinleri, ilk iki grupta yer almayan sektör ve mesleklerde çalışanları kapsamaktadır. Dördüncü ve son aşamada ise ilk üç grubun dışında kalan tüm bireyler aşılanacaktır.

Bireysel olarak gelecek hafta aşı olmayı düşünüyorum

Osman Köseoğlu

www.rizevizyon.com

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rize'de, koronavirüs, kuralları, ve, Aşı, Uygulaması, !.,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı