Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi’yi Şehit Eden Caniyi Öven O Polis, ihraç Edildi google-site-verification=o9NKMr65mo7NoFynwBLRl72bXLs9ovWOIwfU4MSzpn4
Rize
Haber
21 Ocak 2021 - Perşembe 19:13 Bu haber 1432 kez okundu
 
Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi’yi Şehit Eden Caniyi Öven O Polis, ihraç Edildi
Tunceli’de 5 Ocak 2019’dan beri haber alınamayan, Munzur Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölümü öğrencisi Gülistan Doku’nun kaybolmasının şüphelisi olan erkek arkadaşı Z.A.’nın polis memuru üvey babası Engin Yücel, soruşturma kapsamında, görevini kötüye kullanarak, genç kıza ait kişisel bilgileri ele geçirip, sosyal medyadan paylaşması üzerine bir süre önce açığa alındı. Polis memuru Engin Yücel ayrıca, Altuğ Verdi’nin katil zanlısı İsmail Hakkı Saraçoğlu hakkında övücü paylaşımlar yaptığından dolayı meslekten ihraç edildi !..
GÜNDEM Haberi
 Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi’yi Şehit Eden Caniyi Öven O Polis, ihraç Edildi

Engin Yücel hakkında Tunceli Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede ‘görevi kötüye kullanarak kişisel verileri hukuka aykırı olarak kaydetmek’ ve ‘görevini kötüye kullanarak kişisel verileri hukuka aykırı olarak bir başkasına vermek’ suçlarından 4,5 yıldan 10,5 yıla kadar hapis cezası istendi. Tunceli Valiliği’nce başlatılan idari soruşturma ise sürdürülüyor. 

Öte yandan sosyal medya hesapları incelenen polis memuru Engin Yücel’in, 2018 yılında, Rize’de makamında uğradığı silahlı saldırıda şehit olan İl Emniyet Müdürü Altuğ Verdi’nin katil zanlısı İsmail Hakkı Saraçoğlu hakkında övücü paylaşımlar yaptığı tespit edildi. Tunceli Valiliği, Yücel’in paylaşımlarını meslekten ihraç talebiyle İçişleri Bakanlığı’na bildirdi. Yapılan incelemelerin ardından Engin Yücel, meslekten ihraç edildi.

İLGİLİ HABERİMİZ

Külünk: Şehit Altuğ Verdi Rize'de Büyük Bir FETÖ Operasyonu Yapacaktı! VİDEO 

Rize Emniyet Müdürünü Şehit Eden Katil'e Ağırlaştırılmış Müebbet ve İki kez  26 Yil

Şehit Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi Mezarı Başında Dualarla Anıldı

Altuğ Verdi Rize’de Neden Şehit Edildi ? Hedef Kimdi ?

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Rize, Emniyet, Müdürü, Altuğ, Verdi’yi, Şehit, Eden, Caniyi, Öven, O, Polis,, ihraç, Edildi,
Yorumlar
google-site-verification=o9NKMr65mo7NoFynwBLRl72bXLs9ovWOIwfU4MSzpn4
Haber Yazılımı google-site-verification=o9NKMr65mo7NoFynwBLRl72bXLs9ovWOIwfU4MSzpn4