Rize, Hızlı Tren Yolu Hayal Etmeye Devam Etsin! Trabzon- Erzincan Arası Başlamak Üzere !..
Rize
Haber
16 Şubat 2021 - Salı 21:06 Bu haber 1441 kez okundu
 
Rize, Hızlı Tren Yolu Hayal Etmeye Devam Etsin! Trabzon- Erzincan Arası Başlamak Üzere !..
Aşkale-Rize arası 200 km bir hat oluşturmayı planlayıp, İran, Çin ve Rusya gibi dev pazarlara İyidere lojistik merkezi demiryolu ile bağlanmayı hayal ederken, Ulaştırma Bakanlığı ellerinde olan Trabzon, Erzincan- Trabzon arasındaki Hızlı Tren Demiryolu için etüt çalışmaları bitme aşamasına geldi ....
KARADENİZ Haberi
Rize, Hızlı Tren Yolu Hayal Etmeye Devam Etsin! Trabzon- Erzincan Arası Başlamak Üzere !..

İKİ AYRI TARİH, İKİ AYRI AÇIKLAMA!
"Lojistik merkezimizi mutlaka hızlı tren hattıyla besleyeceğimizi daha önce çok kez söyledim. Altı aydır bu projeye zaten çalışıyoruz. Aşkale-Rize arası 200 km bir hat oluşturmayı planlıyoruz ve bunun için de proje çalışmalarını başlatmış durumdayız.

Hem yük taşımacılığı hem yolcu taşımacılığı için yapılmış özel bir hat olacak. Proje gerçekleştiğinde Aşkale’den Türkiye’nin muhtelif bölgelerine ulaşan Kuzey-Güney ve Doğu-Batı istikametlerindeki ana hatta bağlanacağız.

Yine bu vesileyle İran, Çin ve Rusya gibi dev pazarlara lojistik merkezimizi demiryolu ile bağlamış olacağız. Kamuoyunda paylaşılan bilgiler uzun zamandır üzerinde çalıştığımız ve başlattığımız bu proje çalışmasına müstenit bilgilerdir.

Proje özgündür ve lojistik merkezi büyük pazarlara bağlama projesidir; bölgede yapılacak diğer projelerin yerine yapıldığı bilgileri ise spekülatiftir." Ak Parti Rize Milletvekili Muhammet Avcı- 03-Eylül-2020


"Erzincan- Trabzon arasındaki Hızlı Tren Demiryolu için etüt çalışmalarımız devam ediyor. Gelecek yıl inşasına başlıyoruz."
 Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 16.Şubat.2021 (Trabzon İl Kongresi)
Bu son açıklama için sevinmeyi bekleyenler sevinebilirler artık.


Oldu olacak bu sonuca yol açanlar “İyidere’ye lojistik limana ne gerek var” diye ek bir kampanya daha başlatıp, bu limanı da Trabzon’a aldırsınlar!


Şehir Hastanesine de gerek yok. Rize ne yapacak 1000 yataklı Şehir hastanesini? Nasılsa Trabzon'a 900 yataklı Şehir Hastanesinin yapımına başlanmış. Trabzon dediğimiz 70 km.lik uzakta, yanı başımızda yani..
Evet.. Burası RİZE ....!

Adnan Onay

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rize,, Hızlı, Tren, Yolu, Hayal, Etmeye, Devam, Etsin!, Trabzon-, Erzincan, Arası, Başlamak, Üzere, !.., ,
Yorumlar
Haber Yazılımı