Rize'nin Mahzun İlçesine Bağlı Köyde, 1 Haftadan Beri Su Akmıyor !.. google-site-verification=o9NKMr65mo7NoFynwBLRl72bXLs9ovWOIwfU4MSzpn4
Rize
Haber
21 Ocak 2021 - Perşembe 13:16 Bu haber 733 kez okundu
 
Rize'nin Mahzun İlçesine Bağlı Köyde, 1 Haftadan Beri Su Akmıyor !..
İkizdere-Güneyce köyünde bir haftadır içme suyunun akmadığını söyleyen köylüler konuya çözüm bulunmasını istedi.
RİZE HABERLERİ Haberi
Rize'nin Mahzun İlçesine Bağlı Köyde, 1 Haftadan Beri Su Akmıyor !..

Güneyce Kur’an Kursunun bulunduğu mahallede bir haftadır içme suyunun akmadığını söyleyen mahalle sakinlerinden Hakan Atay’ abdest alacak içme su yok. Yazın akan su kışın niye akmıyor. Kış aylarında niye hep susuz kalıyoruz. Köy muhtarına konuyu defalarca ilettik ama bir çözüm bulamadı. İlçemiz Kaymakamından konuya yardımcı olmalarını istiyoruz’ dedi.

Güneyce Köyü Muhtarı İsmail Hakkı Taşdelen’de konu hakkında yaptığı açıklamada ’köyün su deposu dolu, aşağı ki mahallede su akıyor buraya akmıyor, bir haftadır konuyu araştırıyorum. Bu mahalleye giden şebekede bir arıza var ama ne olduğunu bulamadık. Depoda var olan su mahalledeki evlere basmıyor. Sorunun çözümlenmesi için Özel İdareden teknik çalışanlar bekliyoruz ’dedi.

Kış mevsiminin yaşandığı günümüzde kar altındaki Güneyce köyünde yaşlıların ve hayvanlarında bulunduğu dikkate alınarak içme suyu şebekesinin İl Özel İdaresi tarafından yeniden gözden geçirilmesi de talep edildi.

İsmet Kösoğlu

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rize'nin, Mahzun, İlçesine, Bağlı, Köyde,, 1, Haftadan, Beri, Su, Akmıyor, !..,
Yorumlar
google-site-verification=o9NKMr65mo7NoFynwBLRl72bXLs9ovWOIwfU4MSzpn4
Haber Yazılımı