Şehit Emniyet Müdürü Altuğ Verdi Davasınında Karar Duruşması 7 Ocak
Rize
Haber
29 Aralık 2020 - Salı 18:00 Bu haber 1781 kez okundu
 
Şehit Emniyet Müdürü Altuğ Verdi Davasınında Karar Duruşması 7 Ocak
11 Aralık 2018 günü Rizeʹde makamında Şehid edilen ALTUĞ VERDİ davasının 8. Mahkemesi Rize Adliye Sarayında yapıldı..Tutuklu sanık duruşmaya Elazığ 1 Nolu Kapalı Ceza İnfaz Kurumuʹndan Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı ..
RİZE HABERLERİ Haberi
Şehit Emniyet Müdürü Altuğ Verdi Davasınında Karar Duruşması 7 Ocak

Rize Ağır Ceza Mahkemesiʹnde yargılanmasına devam edilen İsmail Hakkı Sarıcaoğlu, hakim karşısına çıktı. Tutuklu sanık duruşmaya Elazığ 1 Nolu Kapalı Ceza İnfaz Kurumuʹndan Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı.

Mahkeme heyeti, sanık hakkında İstanbul'da "FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne üye olmak" iddiasıyla açılan davanın bu dava ile birleştirilmesine karar verdi.

Duruşmada, iddianame okunarak sanık İsmail Hakkı Sarıcaoğlu'nun savunması soruldu.Sarıcaoğlu, 2000 yıllarında Samsun'da FETÖ'ye ait Sakarya  dershaneye gittiğini tanrıverdi yurdunda kaldığını, 2001'de Erzurum'da üniversite okuduğu dönemde bir ay örgüt yurdunda kaldığını, ardından arkadaşlarıyla özel eve çıktığını, sonra da örgütle herhangi bir irtibatının olmadığını, kesinlikle örgüt üyesi olmadığını savundu.

 Sarıcaoğlu'nun ağabeyi Mustafa Sarıcaoğlu da İstanbul'da verdiği ifadede bazı sözlerin kendisine ait olmadığını öne sürerek,eski ifadelerini kabul etmeyerek, sanığın herhangi bir FETÖ üyeliği ve sempatizanlığını bilmediğini ,başka bir gruba ait Adiyaman cemaatinin evlerine kaldığını,Rize Emniyet müdürlüğü makamına tayın için gittiğini söyledini,

.Sanığın eşi Semiha Sarıcaoğlu da eşiyle 15 yıllık evli olduğunu ve örgüt ile ilgili bağlantısına şahit olmadığını ifade ederek,İstanbul Emniyetinde verdiğim ifadeleri kabul etmiyorum,Rize'de başka cemaat söhbetlerine katıldığını ifade etti.

Tanık olarak ifade veren eski AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk mahkemeye damgasını vurdu!

Külünk: şehit Altuğ Verdi'nin 15 Temmuz darbe girişiminde görev yaptığı İstanbul'da başarılı işlere imza attığını, şehit edilmesinden 3 gün önce Altuğ Verdi'yi  makamında ziyaretinde kendisine bir liste gösterip  kapsamlı FETÖ operasyonu yapacağını söylediğini belirterek, "Bu da cinayeti örgütün yaptığını gösteriyor." dedi.

.Sanık Sarıcaoğlu'nun, Altuğ Verdi'ye karşı eylemine uyan suçun işleniş biçimi, kasıt yoğunluğu nedeniyle 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun ilgili maddeleri uyarınca ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasıyla Personel Şube Müdürü Ercan Polat ile koruma memuru Yiğit Can Köksal'a karşı suçun işleniş biçimi, kasıt yoğunluğu nedeniyle 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun ilgili maddelerine göre cezalandırılmasını istedi.

İddia makamı, sanığın, "FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne üye olmak" iddiasıyla hakkında açılan ve Rize'deki davayla birleştirilen dosyadan, toplanan deliler ve tanıkların ifadesi ile sanığın üzerine atılan örgüt üyeliği suçunu işlediğine dair belge ve bilgiler yeterli olmadığı gerekçesiyle beraatini talep etti.

Mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına, son duruşmada Rize'de mahkemede bulundurulmasına, görüntü ve belgelerin UYAP üzerinden sanığa gönderilmesine karar vererek duruşmayı 7 Ocak Perşembu gününe ertelendi.

 

Yapılan 8.mahkemeye taraf Avukatlar, , şehit Emniyet Müdürü  Altuğ Verdi'nin ve ailesinin vekaletini gönüllü olarak üstlenen Rize Barosu Başkanı Av. Ümit Peçe,Rize Emniyet müdürü  Nurettin Gökduman,Rize il Jandarma Komutanı Albay Hakan Dedebağı,Ak Parti İstanbul eski Milletvekili  Metin Külünk ve Şehit Altuğ Verdiʹnin bir avuç yakın vefalı dostları katıldı.. 

İLGİLİ HABERİMİZ

Rizeʹde Şehit Emniyet Müdürü Altuğ Verdiʹye Büyük Vefasızlık !!..

Osman Köseoğlu

www.rizevizyon.com

Kaynak: Editör:
Etiketler: Şehit, Emniyet, Müdürü, Altuğ, Verdi, Davasınında, Karar, Duruşması, 7, Ocak, ,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı