Şehit Kaymakam Safitürk Dualarla Son Yolculuğuna Uğurlandı,Erdoğan Kabri Başında Kur an Okudu
Rize
Haber
12 Kasım 2016 - Cumartesi 17:04 Bu haber 1343 kez okundu
 
Şehit Kaymakam Safitürk Dualarla Son Yolculuğuna Uğurlandı,Erdoğan Kabri Başında Kur an Okudu
Cumhurbaşkan Erdoğan, şehit olan Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk'ün cenazesinde ön safta yer alırken cenaze namazını şehidin babası kıldırdı. Cenazeye Başbakan Binali Yıldırım ve Süleyman Soylu da katıldı.
GÜNDEM Haberi
Şehit Kaymakam Safitürk Dualarla Son Yolculuğuna Uğurlandı,Erdoğan Kabri Başında Kur an Okudu

  Törende konuşan şehidin babası, "Cümle ümmetin medarı iftiharı olan değerli kardeşim, muhterem Cumhrubaşkanımız Allah kendisinden razı olsun. Onun destekçisi olan Başbakanımız, milletvekillerimiz.. Onları seven ve destekleyenleri Allah muvaffak etsin" dedi.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan kısa bir konuşma yaptı.Erdoğan, 'bunların kökünü kazıyacağız' dedi.   Muhammet Fatih kendisiyle kısa süre önce Külliye'de tanıştığımız bir arkadışımızdı.

İnanıyoruz ki Muhammet Fatih kardeşimizde şehitlik mertebesine ulaşmıştır. Bu topraklardan hep şüheda fışkırdı. Bu alçaklar, adiler zannediyor ki bu suikastlerle bir yerlere varacaklar. Ama varamayacaklar. Bunların kökünü biz kazıyacağız.

Bu kardeşlerimizin kanı yerde kalmayacak. Biz bu mücadeleyi sürdüreceğiz. Birbirimizi de ne olur Allah için sevelim.

Ben önce saygı değer babasına, eşine, ailesine sabırlar diliyorum. Sabır bizim için bir rehavet anlamına gelmemelidir.   

Ben bu konuda milletimin ne istediğini biliyorum. İdam istiyor milletimiz, ben de onaylarım. İdamla ilgili kararı Batı veremez, biz veririz. Alalh ne demiş bizi o ilgilendiriyor.   

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, el ele helikopter pistine yürüdü. Erdoğan yürüdüğü sırada kendisini görüntüleyen basın mensuplarına da el salladı.

Erdoğan'a eşi Emine Erdoğan, Enerji Bakanı Berat Albayrak ve Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın eşlik etti.     Helikopter pisti çevresinde geniş güvenlik önlemleri alındığı görüldü.

Polis ve özel harekat ekiplerinin yanı sıra bir itfaiye aracı, bir ambulans da hazır bekletildi. Erdoğan'ı taşına helikoptere ayrıca bir özel harekat helikopteri de eşlik etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Şehit Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk’ün kabri başında kur anu kerim okudu 

Kaynak: (rizevizyon) - rizevizyon.com Editör:
Etiketler: Şehit, Kaymakam, Safitürk, Dualarla, Son, Yolculuğuna, Uğurlandı,Erdoğan, Kabri, Başında, Kur, an, Okudu,
Yorumlar
Haber Yazılımı