Şehit Kaymakamın Ağabeyi Safitürk: Olayın Gerçek Faili Emniyet Amiridir VİDEO
Rize
Haber
12 Ocak 2021 - Salı 18:07 Bu haber 2242 kez okundu
 
Şehit Kaymakamın Ağabeyi Safitürk: Olayın Gerçek Faili Emniyet Amiridir VİDEO
10 Kasım 2016'da Makam odasına konulan bombanın patlaması sonucu şehit olan Derik Kaymakamı Muhammet Fatih Safitürk’ün ağabeyi Ali Haydar Safitürk, "Olayın gerçek faili emniyet amiri Mustafa Hakan Kutluay’dır. Her türlü delil belge mahkemeye sunulmasına rağmen bu şahıs terfi ettirilmiştir" dedi. İşte ayrıntılar..
GÜNDEM Haberi
Şehit Kaymakamın Ağabeyi Safitürk: Olayın Gerçek Faili Emniyet Amiridir VİDEO

Derik Kaymakamı Muhammet Fatih Safitürk’ün 10 Kasım 2016' makamında bomba ile şehit edilmesine ilişkin davada yerel mahkemenin 8 sanık hakkında verdiği beraat kararını bozan Gaziantep Bölge Adliye Mahkemesi 3. Ceza Dairesinde sanıkların yargılanmasına devam edildi.

Duruşma sonrasında şehit kaymakamın ağabeyi Ali Haydar Safitürk Gaziantep Bölge Adliye Mahkemesi önünde basın açıklaması yaptı.

 Ali Haydar Safitürk, "Dönemin Emniyet Amiri Mustafa Hakan Kutluay görevinden açığa alınmalıdır. Dava 23 Mart’a ertelendi. Yargılama devam ediyor" dedi. "Kaymakam yaralıyken kurtulabilirdi"

Kaymakam Muhammet Fatih Safitürk’ün davasının 5’inci yılında olduğunu belirten Safitürk, Mardin 3 Ağır Ceza Mahkemesinin yaptığı yargılama sonucunda bir kez daha şehidin ailesi olarak ölüp yıkıldıklarını söyledi.

Mahkemenin doğru karar vermediğini söyleyen Safitürk, "İstinaf mahkemesi talebimizi kabul görerek yeni yargılamaya karar verdi. 3 yıldır da burada yargılama yapılıyor. Ancak burada da ümidimiz tükeniyor.

Buradan iyi bir sonuç çıkacağına inanamaz hale geliyoruz. Çünkü bizi bu duruma düşüren en etkin sebep o gün Türkiye gündeminde bu olayın faili olarak tanıtılan yazı işleri müdürü Tahsin Erdaş bugün dışardadır.

Bir kişi içeridedir. İçeride olan şahıs bebek katili örgütün elemanıdır. Fakat içerideki şahısla olay arasında bağlantı kurulamadı.

Olayın gerçek faili Emniyet Amiri Mustafa Hakan Kutluay’dır.

Her türlü delil belge mahkemeye sunulmasına rağmen bu şahıs terfi ettirilmiştir. Bu şehide ihanettir. 3 polis bu olayın emniyet amiri Mustafa Hakan Kutluay’ın yaptığına dair mahkemede ifade vermiştir.

Rahmetli şehit kaymakam önce Derik Devlet Hastanesine götürülmüş. Durumu bir üst hastaneye sevk edilmesi uygun görülmüş. O ara emniyet amiri belediyeden işçileri alıp götürüyor. Makamda ne var ne yok hepsini toplatıyor.

Ardından olay yerini suyla yıkatıyor. Ben şehit kardeşiyim. Söylemiş olduklarım doğrudur. Ya ben yargılanacağım ya da Mustafa Hakan Kutluay yargılanacaktır. Kendisine hiçbir şekilde bir şey sorulmuyor. Kaymakam yaralıyken kurtulabilirdi. Ancak onu hastanede kasten şehit ettiler.

İLGİLİ HABERİMİZ

Hain Saldırıda Yaralanan Derik Kaymakamı Muhammed Fatih Safitürk şehit oldu

Şehit Kaymakam Safitürk Dualarla Son Yolculuğuna Uğurlandı,Erdoğan Kabri Başında Kur an Okudu

Safitürk’ün Ağabeyinden Şok İddia: Bombayı FETÖ Dershanelerinin Sahibi Patlattı!..

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Şehit, Kaymakamın, Ağabeyi, Safitürk:, Olayın, Gerçek, Faili, Emniyet, Amiridir, VİDEO, ,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı