Sirbistan'da Osmanlı Torunları Türklük Gururu ve İslam Şuuruyla Dimdik Ayakta VİDEO
Rize
Haber
14 Şubat 2021 - Pazar 15:50 Bu haber 2007 kez okundu
 
Sirbistan'da Osmanlı Torunları Türklük Gururu ve İslam Şuuruyla Dimdik Ayakta VİDEO
Balkan devletlerinden Sırbistan'da Evladı Fatihanların torunu bu gün Türklük gururu ve İslam şuuruyla dimdik ayaktalar.
KÜLTÜR SANAT Haberi
Sirbistan'da  Osmanlı Torunları Türklük Gururu ve İslam Şuuruyla Dimdik Ayakta VİDEO

Varlıklarını ve geleceklerini teminat altına almak için Ortadoks hiristiyanlığının hakim olduğu Sırb devletinde bir avuç soydaşımız "milli kimlik" mücadelesine devam ediyor.

Kurdukları Türk Derneği' inin başkanı mücahit Aliya Şahovic ve yönetim kurulu üyeleriyle hergün yeni bir şehirde Camii ve kur 'an kurslarını ziyaret ediyorlar. Dün Tutin şehri Fatih Sultan Mehmet Camiini ziyaret etmişler 230 Kur'an-ı Kerim ve Ay Yıldızlı bayrağımızı kur 'an bülbüllerine ve ailelerine dağıtmışlardı.
Bu günde Sancak bölgemizin şirin Türk şehri Novi Pazar  Stambol Camii imamı Hasib Sulijovic'i  Kur-an Kursu öğrencilerini ziyaret ettiler.

Bu ziyarede de Kur-an öğrencilerinin ezberlemelerini  ve uygulamalarını kolaylaştıracak  250 adet kotlu Kur'an-ı Kerim ve Albayrağımızı öğrenci ve velilerimize hediye etmenin mutluluğunu yaşadılar. Cami imamı Hasib Suljoviç hoca yaptığı konuşmada, "Allah'a şükür ki Stambol Camiinin mektebinin öğrencilerine, çocuklarımıza yardım etmek isteyen kişi ve kuruluşlar, bu durumda derneklerimiz hala var.

Aliya Şahovic başkanımız ve arkadaşları tarafından Kur-an Kerim ve bayrağımız bu son derece değerli armağan için Sırbistan Türk derneğimize teşekkür ediyorum.

Yüce Allah'a dua ediyorumki onlara sağlık,sıhhat,rahatlama ve çalışmalarında ilerleme versin.Bu oğullarımız kızlarımız Kur'an-ı özgürlük ve barış içinde okumalarını,incelemelerini,peygamberimizin övdüğü kişiler arasında olmalarını  diliyorum: "İnsanların en iyisi(hayırlısı)Kur'an-ı inceleyen ve başkalarına da Kur'a-n ı öğretenlerdir"dedi.


Türk Derneği başkanı Aliya Şahovic'de yaptığı konuşmada,Bizlere Rabbim ömür verdiği müddetçe bu kutsal hizmetimize devam edeceğiz. Hasib hocamdan Allah razı olsun Kur-an bülbüllerimizi yürekden kutluyor herbirinin gözlerinden öpüyorum. Yine Allah'tan dua ediyorum birliğimiz dirliğimiz daim olsun.Allah yolundan bizleri ayırmasın" dedi.

 DOĞAN TUFAN 

İLGİLİ HABERİMİZ

Sırbistan ' daki Türkler Birliği Sultan Fatih camiini ziyaret etti

www.rizevizyon.com

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sirbistan'da, , Osmanlı, Torunları, Türklük, Gururu, ve, İslam, Şuuruyla, Dimdik, Ayakta, VİDEO, ,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı