MHP Rize Vekil Adayları

SON DAKİKA HABERLERİ RİZE'NİN HABER SİTESİNDE

7. Rize Ayder Kardan Adam Şenliğinde İz Bırakanlar !

Rize Ayderde bu yıl 7'ncisi düzenlenen ve iki gün devam eden"Çamlıhemşin Ayder Kardan Adam Şenliği sona erdi.

7. Rize Ayder Kardan Adam Şenliğinde İz Bırakanlar !

Rize'de bu yıl 7'ncisi düzenlenen "Çamlıhemşin Ayder Kardan Adam Şenliği" sona erdi.

Çamlıhemşin ilçesinin turizm merkezi Ayder Yaylası'nda, Çamlıhemşin Doğa Sporları İhtisas Kulübü Derneğince düzenlenen ve dün başlayan şenliğin ikinci gününde kardan adam ve halat çekme yarışmaları yapıldı.

Şenlikte, kardan yapılan semazen ve Şirin Baba ile 10 metre uzunluğundaki atmaca üzerinde yer alan insan figürü ilgi gördü.

Bazı vatandaşların mangal yakıp horon oynadığı şenlikte, kimi vatandaşların naylon ve şambrellerle karda kaymaya çalıştığı gözlendi. Şenlikte, iki günde aralarında bir kadın ve çocuğun da bulunduğu 27 kişi, kayarken geçirdikleri kazalar sonucu çeşitli yerlerinden yaralandı.Vücutlarının çeşitli yerinde kırıklar oluşan kişiler, Kaçkar Devlet Hastanesine kaldırıldı. Şenlik boyunca 22 sağlık çalışanı görev yaptı.

Şenlik için İstanbul’dan gelen 50 kişilik bir grup iki gün süren çalışma ile kardan atmaca heykeli yaptı. Eşref Büyüksofuoğlu,Rize’nin simgesi olan atmaca heykelinin üzerine kardan Karadeniz çocuğu heykeli yerleştirdiklerini belirterek “Fantastik bir dünyada atmaca ile uçuyormuş gibi oldu” dedi.

Renkli görüntülere sahne olan şenlik, yarışmalarda dereceye girenlereÇamlıhemşin Belediye Başkanı İ

Çamlıhemşin ilçesinin turizm merkezi Ayder Yaylası'nda, Çamlıhemşin Doğa Sporları İhtisas Kulübü Derneğince düzenlenen ve dün başlayan şenliğin ikinci gününde kardan adam ve halat çekme yarışmaları yapıldı.

Şenliklere ismini veren kardan adam yarışması için yarışmacılar  kıyasıyla birbirliriyle yarıştı.

HZ MEVLANA'DAN ESİNLENEREK YAPILAN KARDAN ADAM MEVLANA HEYKELİ GÖRÜLMEYE DEĞERDİ

Belediye Başkanı Melek, yaptığı açıklamada, geleneksel hale gelen şenliğe, ülkenin her yerinden katılımın olduğunu belirterek, bu ilgiden memnuniyet duyduklarını söyledi.

OSMAN KÖSEOĞLU

       Ayder

Beğendim 0 Muhteşem 0 Haha 0 İnanılmaz 0 Üzgün 0 Kızgın 0

ANKET

Yeni İnternet Sitemizi Beğendiniz mi?

yukarı çık