6 KÜÇÜKBAŞ HAYVAN ÜRETİCİSİNE ÇADIR VE GÜNEŞ PANELİ DAĞITILDI
Haber
27 Ekim 2021 - Çarşamba 00:24
 
6 KÜÇÜKBAŞ HAYVAN ÜRETİCİSİNE ÇADIR VE GÜNEŞ PANELİ DAĞITILDI
İKİZDERE-DOKAP tarafından hazırlanan projede hayvancılığın geliştirilmesi için hazırlanan proje ile hak kazanan üreticilere yaşam çadırı ve Güneş paneli dağıtıldı.
RİZE HABERLERİ Haberi
6 KÜÇÜKBAŞ HAYVAN ÜRETİCİSİNE ÇADIR VE GÜNEŞ PANELİ DAĞITILDI

 

İSMET KÖSOĞLU

Kaymakam Hacı Kerim Meral’inde katıldığı törende 6 küçükbaş hayvan üreticisine Yaşam Çadırı ve Güneş Paneli dağıtıldı. DOKAP tarafından 2021 yılında uygulanmak üzere onaylanan Rize ilinde küçükbaş hayvancılığın geliştirilmesi Projesi kapsamında Valilik ve İl Tarım Müdürlüğü tarafından DOKAP ile birlikte hazırlanan Projeden İkizdere’de 6 küçükbaş hayvan üreticisi faydalandı. Projede hak kazanan 6 yetiştiriciye Yaşam çadırı ve Güneş paneli dağıtımı yapıldı.

Kaymakam Hacı Kerim Meral dağıtım esnasında yaptığı açıklamada Proje Kapsamında dağıtılan malzemeler ile meralarda hayvancılık yapan çiftçilerimizin özellikle elektriksiz ortamlarda karanlıkta kalan yaşam alanlarının aydınlatılmasını sağlayarak Çadırlarını ve hayvanların kaldıkları alanları aydınlatabilecek yine el feneri mini buzdolabı gibi eşyaların elektrik ihtiyaçlarını karşılayabilecekler. Bu projenin hayata geçirilmesinde DOKAP ile birlikte İlçemiz küçükbaş hayvancılık gelişmesine yaşam standartlarının daha uygun hale getirilmesine vesile olan ve DOKAP tarafından 2021 yılında uygulanmak üzere onaylanan İlimizde küçükbaş hayvancılığın geliştirilmesi Projesi kapsamında emeği geçenlere teşekkür ediyorum’ dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: 6, KÜÇÜKBAŞ, HAYVAN, ÜRETİCİSİNE, ÇADIR, VE, GÜNEŞ, PANELİ, DAĞITILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı