Ak Partili Eski Başkan ;Haklı Olduğumuz Yerde Haksız Duruma Düşmeyelim !
Rize
Haber
29 Nisan 2021 - Perşembe 00:08
 
Ak Partili Eski Başkan ;Haklı Olduğumuz Yerde Haksız Duruma Düşmeyelim !
Üç dönem İkizdere'de Belediye Başkanlığı yapan Hasan Kösoğlu,son günlerde ülke gündemini meşgul eden,İkizere'deki taş ocağı konusunda önemli tespitlerde bulunarak,İkizdere ilçe hudutları içinde, 2 adet ruhsat verilen taş ocağı bulunduğunu, bu alternatifler değerlendirilmeden aynı bölgeye 3. taş ocağı ruhsatı verilmiştir. Bu vadinin 3. taş ocağını kaldıramayacağı aşikardır. Başka yerlerden gelip insanlarımız arasına fitne fesat sokulmasına meydan vermeyelim. Polis de bizim askerde bizimdir. İkizdere'nin tümünün bu olaya müdahil olmayışının sebebini düşünmek lazım.Haklı olduğumuz yerde haksız duruma düşmeyelim....
RİZE HABERLERİ Haberi
Ak Partili Eski Başkan ;Haklı Olduğumuz Yerde Haksız Duruma Düşmeyelim !

  Değerli İkizdere 'li Hemşehrilerim...
   Son günlerde sosyal medya ve  TV  kanallarında İkizdere deki olayları üzüntü ile Ankaradan takip etmekteyim. 
  Malumunuz,İyidere de yapılacak liman için, deniz dolgusu yapılacak ve gerekli taş da İkizdere işkence vadisindenalınacaktı. 

 Bu olayda, İkizdere ve ikizderelilerin çok haklı olduğu bir tarafı var. Bu taş ocağının yer seçimi yapılırken, pek çok hatalar yapılmış, uyduruk ÇED raporları ile bölge taş ocağı ilan edilmiş, ama o bölgedeki özellikle o köylerde yaşayanlar  bilgilendirilmemis ve daha da kötüsü o insanlar hiç dikkate alınmamıştır. Halbuki 3-4 km sahil istikametinde işletilmekte olan ve yine İkizdere ilçe hudutları içinde olan 2 adet ruhsat verilen taş ocağı bulunmaktadır. Bu alternatifler pek değerlendirilme den aynı bölgeye 3. ÇÜ taş ocağı ruhsatı verilmiştir. Gerçekten böyle bir vadi de  3 taş ocağı işletilmesi vadimiz için ağır bir yük olacağı aşikardır. 


  İkizdereliler memleketini sever, Vatanını da karşılıksız sever. Askerini ve polisini her zaman baş üstüne tutar. Ama, ne yazık ki gördüğümüz manzara bu düşünceleri yansitmadı. Jandarmanın kadınlarımıza biber gazı sıkması ne kadar yanlış ise, kadınlarımızın da  jandarma -polise söyledikleri ağır sözler ettikleri beddualar okadar yanlıştı.

Böyle olmamalıydı. Yöre insanımız emniyet güçlerimizle karşı karşıya getirilmemeliydi.Ikizdere halkı ikizderenin hakkını en güzel şekilde savunur, hakkını arar. Bunu 2007-2008 yıllarında yanlış HES projelerine ortak tavır koyarak göstermişti. 


Biz bize yeteriz. ..bizim hakkımızı savunmak, her gün Devletimize, emniyet güçlerimize söven kişilere kalmamıştır. .Başka yerlerden gelip insanlarımız arasına fitne fesat sokulmasına meydan vermeyelim.Polis de bizim askerde bizimdir. İkizderenin tümünün bu olaya müdahil olmayışının sebebini düşünmek lazım.Haklı olduğumuz yerde haksız duruma düşmeyelim. 

 O yörede son 30 yılımı kesintisiz yaşayan biri olarak diyorum ki, 3.ci taş ocağının yükünü o vadinin kaldırması çok zordur. 
 Protestoya katılan kadınlarımız yüreğimizi sızlatıyor. AK PARTİ  VE MHP  zaten birleşmiş durumda, ilçe siyasetçileri Vali bey ile toplantı yapıp, yeni bir karar alınıncaya kadar taş ocağı çalışması durdurulmalı ve alınan kararlarda yöre halkının katılımı sağlanmalıdır. 


  Bu görüntülerden nemalananlar mutlaka vardır. Ateşe benzinle gidenler var, ama bu görüntüler ikizderemize yakışmıyor. Ramazan günü o kadınlarımıza zulüm edilmesin. Ama o bölgede yaşayıp oranın kahrını çeken insanlar da göz ardı edilmesin. 


   Ülkemizin ve tüm Dünyanın sıkıntı içinde olduğu bir dönemde böyle olaylar sağ duyulu insanları ancak üzer. 
  Birlik ve beraberlik içinde olmamız gereken bu zamanda, başta bu konuda hata yapan kurumlarımız siyasilerimiz olmak üzere tüm yöre halkımızın sağduyulu davranması bu olumsuz durumu ortadan kaldırmak için çalışmalıyız.

Sayın Rize milletvekilleri bu konuyla lütfen ilgilenin. Yoksa başkalarını seyredersiniz. .son olarak şunu söylemek istiyorum :Taş ocağı çalışmaları, ortak bir paydada birleşinceye kadar durmalı ve bir an önce toplantılar yapılarak yöre halkı bilgilendirilmeli. ..

Hasan Kösoğlu

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ak, Partili, Eski, Başkan, ;Haklı, Olduğumuz, Yerde, Haksız, Duruma, Düşmeyelim, !,
Yorumlar
Haber Yazılımı