Akşener Bildiriye Tepki Gösterirken, Rize İl Başkanı Ayşegül Özyanık İse,Destek Açıklaması Yaptı!,
Rize
Haber
05 Nisan 2021 - Pazartesi 01:15
 
Akşener Bildiriye Tepki Gösterirken, Rize İl Başkanı Ayşegül Özyanık İse,Destek Açıklaması Yaptı!,
İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 103 emekli amiralin skandal darbe imalı bildirisine tepki gösterip “Bu bir zevzekliktir” derken, partisinin Rize İl Başkanı Ayşegül Özyanık ise bildiriye destek vererek “iyi niyetle kaleme alınmıştır” dedi.
SİYASET Haberi
Akşener Bildiriye Tepki Gösterirken, Rize İl Başkanı Ayşegül Özyanık İse,Destek Açıklaması Yaptı!,

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 103 emekli amiralin  skandal açıklamasına ilişkin, "Emekli amirallerin canı sıkılmış ve gece bir bildiri yayımlamışlar. Kişisel fikrimi söylüyorum, bu bir zevzekliktir. Bu zevzekliklerden Türkiye çok çekti." dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, "emekli amirallerin gece bir bildiri yayımlaması üzerine" bu toplantıyı düzenlediğini belirtti.

Sabah uyandıklarını, amirallerin bir bildiri yayımladığını, "iktidar partisi ve mensuplarının da bunun üzerinde tepindiğini" gördüklerini ifade eden Akşener, işin 15 Temmuz'a kadar gittiğini söyledi.

Akşener, 1960 ihtilalinde 4 yaşında olduğunu, onu hatırlamadığını ancak daha sonraki bütün muhtıralar ve ihtilalleri yaşadığını belirterek, "Bildiğim bir şey var. Emekli de olsa gece yarısı silahlı bürokrasi mensubu kişilerin yaptığı açıklamalar genellikle Türkiye'deki demokrasinin kesintisine sebep olan muhtıraları, darbeleri hatırlatır, şuuraltı devreye girer.

O nedenle elbette iktidar partisine bu konuda çok önemli bir üzerinde tepinme fırsatı tanınmıştır." diye konuştu
Emekli amirallerin canı sıkılmış ve gece bir bildiri yayımlamışlar. Kişisel fikrimi söylüyorum, bu bir zevzekliktir. Bu zevzekliklerden Türkiye çok çekti." diyen Akşener, şu değerlendirmelerde bulundu: "Ben dün Hakkari'deydim, Yüksekova'daydım. Perşembe günü Konya'daydım. Biz bu ülkede, 104 işsiz gencin, 104 tabletsiz çocuğun, 104 siftahsız esnafın derdini konuşmak zorundayız. Biz bu ülkede, tencere kaynatamayan 104 kadının derdini konuşmak durumundayız. Emekli maaşıyla inim inim inleyen 104 emeklinin derdini konuşmak zorundayız. 2020'nin 20 ocağından beri 15 aydır geziyorum, bu insanların derdini anlatıyorum. 104 dakika, 104 saniye maalesef basın yayın organlarında bunlar yer bulmuyor. Bugün sabahtan itibaren 104 emekli amiralin gece yarısı ortaya koydukları bir itiraz, 'darbe oluyor' çağrıları altında üzerinde tepiniliyor.

İYİ Parti Genel Başkanı Akşener, "Bütün siyasiler tavır koydular, iktidar partisi destek vermedi. Sayın Meclis Başkanı da 'yanlış anlaşıldım' diyerek durumu düzeltti. Aradan bir hafta geçip de bu bildiri sahiplerinin bu zevzekliği yapmasına neyin sebep olduğunu da ayrıca dikkate değer bulduğumu sizlerle paylaşmak isterim. Türkiye yoluna devam edecektir, İYİ Parti bu tür yanlışlıkların sürdürülmesine müsaade etmeyecek, milletinin yanında durmaya devam edecektir." şeklinde konuştu.

İL BAŞKANI ÖZYANIK BİLDİRİYE DESTEK VERDİ

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in partisinin Rize İl Başkanı Av. Ayşegül Özyanık ise Akşener’in aksine bildiriye destek vererek, bildirinin iyi niyetle kaleme alındığını kaydetti.

İl Başkanı Özyanık, sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada:Amirallerimiz tarafından iyi niyetle kaleme alındığı içerikten de anlaşılan, ANCAK önü arkası yeterince düşünülmeden ve siyasete ne şekilde tesir edeceği değerlendirilmeden üstelik gece yarısı yayınlanan bir metin iktidara milletimizin gerçek gündemini gizleme fırsatı sunmuştur.
Bununla birlikte bu metinden darbe iması çıkarmak da; fetö ile yıllarca mücadele etmiş, Mavi Vatan doktrinini ortaya koymuş şerefli askerlerimize hakaret etmek de vatandaşın gerçek gündemini dile getiremeyenler için bir acziyettir.
Metnin içeriğini muhalefet yaklaşık 1 haftadır sert bir şekilde zaten dile getirmektedir. Umarım bundan sonra amirallerimizin bilgi ve birikimleriyle oluşan benzeri kıymetli uyarılar ve hassasiyetler siyasetçi ve uzman kimlikleriyle yapılır. İktidarın kötüniyetine kurban gitmez.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Akşener, Bildiriye, Tepki, Gösterirken,, Rize, İl, Başkanı, Ayşegül, Özyanık, İse,Destek, Açıklaması, Yaptı!,, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı