Arabasında Ölü Bulunan Hemşin Eski Kaymakamı Trabzon ve Giresun’daki Dostlarından Helallik İstemiş
Rize
Haber
03 Nisan 2021 - Cumartesi 14:19
 
Arabasında Ölü Bulunan Hemşin Eski Kaymakamı Trabzon ve Giresun’daki Dostlarından Helallik İstemiş
Aydın’ın Kuyucak ilçesinde kaymakamlık görevini yaparken dün akşam Didim ilçesi Akbük Mahallesi sahilinde ölü olarak bulunan Kaymakam Yılmaz Kurt’un ölmeden önce Trabzon ve Giresun'daki sevdiklerine cep telefonu ile mesaj atarak helallik istediği ortaya çıktı...
KARADENİZ Haberi
Arabasında Ölü Bulunan Hemşin Eski Kaymakamı Trabzon ve Giresun’daki Dostlarından Helallik İstemiş

 

Trabzon’un Çaykara ilçesi nüfusuna kayıtlı olan ve Aydın’ın Kuyucak ilçesinden önce Giresun’un Eynesil ilçesinde 4 yıl kaymakamlık yapan evli ve 3 çocuk babası Yılmaz Kurt, dün akşam saat 21.45 sıralarında Didim ilçesi Akbük Mahallesi Çamlık Koyu’nda aracının içerisinde ölü olarak bulunmuştu.

Olay yerinde yapılan incelemede Kaymakam Kurt’un başından bir el ateşli silahla vurulması sonucu öldüğü belirlenmişti. İntihar ettiği şüphesi üzerinde durulan Kaymakam Kurt’un ölmeden önce Trabzon ve Giresun’un Eynesil ilçesindeki dostlarına saat 19.17’de cep telefonundan mesaj atıp helallik istediği ortaya çıktı.

Kurt’un mesajında “Haklarınızı helal edersiniz inşallah” ifadelerini kullandığı ve mesajı görenlerin ilk planda bu mesaja bir anlam veremedikleri ancak ölüm haberini duyduktan sonra büyük üzüntü yaşadıkları öğrenildi.


1976 yılında Trabzon/Çaykara'da doğdu. 2001 yılında Kırklareli Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği Mesleğine intisap etti. Bu dönemde; Tokat/Almus, Niksar ilçelerinde Kaymakam Vekilliği görevlerinde bulundu. İngiltere'de bir yıl yabancı dil eğitimi aldı. 2005 tarihinde Ordu/Çatalpınar kaymakamı olarak atanan Kurt, müteakiben Erzincan/Kemaliye, Rize/Hemşin Kaymakamlığı, Hakkari Vali Yardımcılığı, Erzurum/Tortum Kaymakamlığı, Artvin Vali Yardımcılığı, Giresun/Eynesil Kaymakamlığı görevlerinde bulundu.

2018 yılında Aydın/Kuyucak Kaymakamlığına atanmış olup, 17 Eylül 2018 tarihinde göreve başlamıştır.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Arabasında, Ölü, Bulunan, Hemşin, Eski, Kaymakamı, Trabzon, ve, Giresun’daki, Dostlarından, Helallik, İstemiş,
Yorumlar
Haber Yazılımı