ÇAYKUR'dan Kontenjan Uyarısı,Acele Etmeyin !
Rize
Haber
26 Mayıs 2021 - Çarşamba 01:03
 
ÇAYKUR'dan Kontenjan Uyarısı,Acele Etmeyin !
17 Mayıs'ta açılan yaş çay kampanyası sonrasında yaşanan yoğunluk üzerine ÇAYKUR, yaş çay alımlarına günlük yaş çay işleme kapasitesinin üzerinde devam edildiğini bildirerek, çay müstahsillerinden acele etmemeleri ve günlük kontenjanları kadar çay toplamalarını istendi.
ÇAY Haberi
ÇAYKUR'dan Kontenjan Uyarısı,Acele Etmeyin !

 

Yapılan açıklamada. Değerli üreticilerimiz, 24 Mayıs itibariyle 61.500 ton yaş çay alımı yapılmıştır. Malumlarınız üretim kapasitemiz 9.020 ton/gündür. Buna rağmen 11 bin ton civarında yaş çay alım gerçekleşmektedir. Tüm gerçekler ortada iken üreticilerimizin yanlış yönlendirilmesi doğru ve hakkaniyetle bağdaşmamaktadır.
 

Gün boyu tüm fabrikaları dolaşıyor hatta ve hatta tüm alımevleri, çay bahçeleri dolaşılıyor. Üreticilerimize gerçekler anlatılıyor, çay taze ve birkaç günde hasadı yapılıp bitirilecek bir işlem değildir. Çay hasadının hiç olmazsa 20-25 gün devam etmesi gerektiğini bilmeyen üreticimiz yoktur. Üreticilerimiz hiçbir söylenene kulak vermeden belirlenen limitler nisbetinde çay satmaya devam etsin. Çay alımlarımız günlük belirlenen limitler seviyesinde devam edecektir. ÇAYKUR mevcut kapasitesi ile üreticiden 1 kg daha fazla nasıl çay alırız hesabı ile uğraşmakta olduğunun bilinmesi gerekir. Acele edilmeden günlük hasada devam edilmesini özellikle istirham eder kolaylıklar dileriz.

 

ÇAY İŞLETMELERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÇAYKUR'dan, Kontenjan, Uyarısı,Acele, Etmeyin, !, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı