ÇAYKUR tarihinin en rahat çay sezonunu geçiriyor.
Haber
18 Temmuz 2021 - Pazar 13:39
 
ÇAYKUR tarihinin en rahat çay sezonunu geçiriyor.
ÇAYKUR, ilk sezonda yapmış olduğu stratejik hatayı yapmayarak, ikinci yaş sezonunda uygulamış olduğu politika yüzünden tarihinin en rahat çay sezonunu geçiriyor.
ÇAY Haberi
ÇAYKUR tarihinin en rahat çay sezonunu geçiriyor.

 

 

2021 yaş çay sezonunun 1. Sürgünde 600 kg kota uygulayan ancak, Kampanyayı geç açması sebebiyle büyük bir kargaşa ve Kaos yaşanmıştı!

Yaklaşık 1 ay süren kampanyada Çaykur 314.000 ton civarında çay almıştı. Çaykur 2.yaş sezonunu 8 Temmuz itibariyle açarak, ilk üç dört gün kontenjanı 100 kilo uyguladığından dolayı, özellikle Doğu bölgesinde  çayı gelen vatandaşlar çaylarını satarak bu sezon hiçbir olumsuz ortam oluşmadı ve kargaşa yaşamadı.

Çaykur geçenlerde tam kapasite ile kampanyaya girdiğinden dolayı, tüm bölgelerde kota 20 kg olarak çay alımları devam ediyor.

ÇAYKUR tarihinde Kendirli'li müstahsiller ,son yılların en rahat ve huzurlu bir ortamda çaylarını satarken, hatta yoğunluk olmadığından dolayı çay alımları genelde kamyon üzerine yapılarak alınan mahsul hiç ezilmeden değer kaybetmeden direkt kendirli Çaykur çay fabrikasına soldurmaya gidiyor.

Ancak her ne kadar müstahsiller bu sezon ilk kez rahat çay satsalar da, en büyük şikayet konuları ;hiç şüphesiz ,Mayıs çay daha az olmasına rağmen kotanın 600 kilo, ikinci el çayının daha fazla olmasına rağmen kotanın 450 kilo olmasına bir türlü anlam veremediler..

Vatandaşlar Yapılan bu yanlış uygulamanın 3 çay sezonunda düzeltilmesini bekliyor..

Çaykur, Bayram dolayısıyla Pazartesi arife günü ve bayramın 1. günü çay alımı yapmazken, Bayramın 2. günü Çarşamba günü alımlarına devam edecek 

Osman Köseoğlu

aktuel53

Kaynak: Editör:
Etiketler: ÇAYKUR, tarihinin, en, rahat, çay, sezonunu, geçiriyor.,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı