İKİZDEREDE TAŞ OCAĞI KEŞFİ YAPILDI
Haber
13 Eylül 2021 - Pazartesi 19:24
 
İKİZDEREDE TAŞ OCAĞI KEŞFİ YAPILDI
Rize idare mahkemesinin keşif raporunda bilirkişi raporlarının 30 gün içinde hazırlanması istendi
RİZE HABERLERİ Haberi
İKİZDEREDE TAŞ OCAĞI KEŞFİ YAPILDI

 

İKİZDERE-Rize’de Lojistik Liman inşaatına granit bazalt taş alınması için açılmaya başlayan İşkence dere Vadisindeki taş Ocağı yapımına itiraz eden köylüler ve 11 gönüllü Çevre Derneğinin müdahil olduğu davanın keşfi bugün taş ocağı inşaat alanında yapıldı.

Taş ocağında yapılan keşif alanına vatandaşlar ve basın mensupları alınmadı. Davacı ve Müdahil Avukatlarının katıldığı ve 3 saat devam eden keşif sonucu hazırlanan tutanakta ‘bilirkişi raporlarının hazırlanması için 30 gün süre verildi.

146 gündür Taş Ocağı açılmasına tepki gösteren köylülerin itirazı üzerine Rize İdare Mahkemesinin keşfini değerlendiren Av. Yakup Şekip Okumuşoğlu keşif sonunda yaptığı açıklamada ’çeşit usul açısından bir sıkıntı yok. İster aleyhimize ister lehimize olsun bundan sonra gelecek bir raporu bu duruma geldikten sonra biz neremize koyarız. ’dedi

CHP Rize İl Başkanı Saltuk Deniz’de keşif alanı girişinde yaptığı açıklamada ’Bugün keşif olduğu için buraya geldik, Uzun süredir takip ediyoruz. Burada çalışmayı bitirmeye çalışıyorlar. Madem bu işin keşfi olacak, madem Mahkeme olacak niye çalışma devam ediyor. Doğayı gerimi getirecekler. Son zamanlarda çevreye müteahhitlerin yaptığı şeyler bunlar. Aynısını Rize sahil yolunda da gördük yaşadık. Yol bitti Mahkeme karar verdi. Mahkeme süreci varsa inşaatın durması lazım. Son zamanlarda mahkeme devam ederken inşaatlarda devam ediyor’ dedi.

İSMET KÖSOĞLU

Kaynak: Editör:
Etiketler: İKİZDEREDE, TAŞ, OCAĞI, KEŞFİ, YAPILDI,
Yorumlar
Haber Yazılımı