İSTANBUL SÖZLEŞMESİNDEN ÇEKİLME KARARINI KINAYANLARI KINIYORUZ !
Rize
Haber
01 Nisan 2021 - Perşembe 13:55
 
İSTANBUL SÖZLEŞMESİNDEN ÇEKİLME KARARINI KINAYANLARI KINIYORUZ !
Dış güçlerin laboratuvarlarında üretilmiş bir zehir olarak bünyemize enjekte edilmek istenen İstanbul Sözleşmesi yanlışından vazgeçilmesini son derece olumlu bir gelişme olarak görüyoruz. Aile yapımızı ve yeni nesillerimizi tehdit eden bu sinsi sözleşmeden Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile vazgeçilmiş olmasını yerinde ve hayırlı bir adım olarak değerlendiriyoruz.
SİYASET Haberi
İSTANBUL SÖZLEŞMESİNDEN ÇEKİLME KARARINI KINAYANLARI KINIYORUZ !

Kadınlarımızın korunması, onlara hak ettiği değerin ve saygınlığın verilmesi gibi önemli bir başlık altında toplumsal çöküşü hedefleyen Batı icadı düzenlemelere ihtiyacımız yoktur.

Aile yapımızı, kadınlarımızı korumak ve onları yüceltmek için ihtiyaç duyulan tüm değerler, düzenlemeler ve prensipler büyük bir medeniyete sahip olan Aziz Milletimizin tarihinde, kültüründe ve yaşantısında mevcuttur.

Yeniden Refah Partisi olarak bu sözleşmeden vazgeçmenin elzem olduğunu ve bu sözleşmenin ahlaki, manevi ve insani bakımdan yıkıcı sonuçları olacağını yıllardan beri en güçlü şekilde her platformda haykırdık. Diğer siyasi partilerin pek çoğu bu sözleşmeyi alenen desteklerken, bir kısmı da çekindiği için sessiz kalarak desteklemiştir . Biz ise bu konuda farkındalık oluşması, bu yanlıştan dönülmesi için büyük gayret gösterdik.

Sözde Milli ve Muhafazakar partilerden biri olarak kendisini tanıtan Deva Partisi ve onun ilimizdeki temsilcisi olan Rize İl Başkan vekili Sn. Aydın Taşer ‘in bu Garabe İstanbul Sözleşmesiyle ilgili kendisinin ve Genel Başkanlarının görüşü için basına verdiği demeçte, Sn. Cumhurbaşkanımızın İstanbul sözleşmeden çekilmesiyle ilgili vermiş olduğu kararı kınama yapması talihsiz açıklama olmuş ve akabinde bu sözleşmenin kaldırılmasını savunanlara da hakeretler savurarak Garabe sözleşmeyi savunmasını hayret ve esefle karşılıyoruz.

Bu sebeple, İstanbul Sözleşmesi'nden ayrılma kararının alınmasında çok önemli payı olan başta Muhterem Genel Başkanımız Dr. Fatih ERBAKAN beye, Yeniden Refah Partimizin tüm teşkilat mensuplarına, bu konuda bizler gibi emeği bulunan her kesimden insanımıza ve bu kararı imzalayan Sn. Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyoruz.

YENİDEN REFAH PARTİSİ

Rize Merkez İlçe Başkanı

Hızır CAN

Kaynak: Editör:
Etiketler: İSTANBUL, SÖZLEŞMESİNDEN, ÇEKİLME, KARARINI, KINAYANLARI, KINIYORUZ, !,
Yorumlar
Haber Yazılımı