Köseoğlu'ndan 47 Yıl Sonra Duygulandıran Ziyaret
Haber
24 Kasım 2021 - Çarşamba 18:03
 
Köseoğlu'ndan 47 Yıl Sonra Duygulandıran Ziyaret
Rize'nin  Kendirli Beldesinden Osman Köseoğlu yıllar önce kendisini okutan Kamil Tural ile tam 47 yıl sonra öğretmenler gününde buluştu
EĞİTİM Haberi
Köseoğlu'ndan 47 Yıl Sonra Duygulandıran Ziyaret

Köseoğlu, Kendisini ilkokul 1. sınıfta okutan Kamil Turhal’ ın izini 47 yıl sonra bularak öğretmenler gününde İznik’ te görüştü.

Öğretmen Kamil Tural 1974 yılında 19 yaşındayken öğretmenliğe Kendirli İlkokulu'nda başladı. Ardından 1975 yılında İyidere Yaylacılar İlkokulu'nda öğretmenliğe devam etti. Burada 4 yıl görev yaptıktan sonra, 1979 yılından itibaren, 25 yılı Milli Eğitim'de olmak üzere, 31 yıl görev yaptığı tarihi İznik şehrine yerleşerek burada emekli oldu. Eğitim camiasına 40 yıl hizmet ederek Vatana millete çok değerli insanlar yetiştirdi.

1974 yılında Kendirli İlkokulu'nda ilk öğrencisi olan Osman Köseoğlu, 47 yıl sonra, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde bu anlamlı günde öğretmenini Bursa'nın İznik şehrinde ziyaret ederek hasret giderdiler eski günlerini yâd ettiler.

Aslen Muş'lu olan Kamil Turan, bu tarihi buluşmada yaptığı açıklamada: Rize Kendirli Beldesi hiç bir zaman unutamadığım İlk göz ağrım olan ve ilk görev yaptığım bir güzel beldedir.

24 Kasım Öğretmenler Günü'nde bu anlamlı gününde kendisi ile her zaman övündüğüm çok çalışkan zeki öğrencim olan Osman Köseoğlu’nun beni yaşadığım yerde 47 yıl sonra ziyaret etmesi hayatımda aldığım en anlamlı hediyedir.

Bu anlamlı günde bütün meslektaşlarımın  gününü tebrik ediyorum diyerek sözlerini tamamladı.

Osman Köseoğlu

www.rizevizyon.com

www.aktuel53com

Kaynak: Editör:
Etiketler: Köseoğlu'ndan, 47, Yıl, Sonra, Duygulandıran, Ziyaret,
Yorumlar
Haber Yazılımı