Memur ve emekli maaşlarına enflasyon ayarı geliyor
Haber
04 Ekim 2021 - Pazartesi 23:20
 
Memur ve emekli maaşlarına enflasyon ayarı geliyor
TÜİK'in açıkladığı veriye göre, enflasyon eylülde yüzde 1,25 artarken yıllık bazda yüzde 19,58 oldu. Böylece memur ve emekli maaşlarına şimdiden enflasyon farkı göründü. Eylül ayı itibarıyla memurlara yüzde 1,23'lük fark doğdu. Bu rakam ekim, kasım ve aralık enflasyonlarına göre netleşecek.
EKONOMİ Haberi
Memur ve emekli maaşlarına enflasyon ayarı geliyor


Eylül ayı enflasyon rakamları açıklandı. Enflasyon eylülde yüzde 1,25 artarken yıllık bazda yüzde 19,58 oldu. Eylül ayı enflasyon rakamlarının açıklanmasıyla birlikte memurlar için "enflasyon farkı zammı" imkanı oluştu.İKİNCİ 6 AYLIK DÖNEM BELİRLEYİCİ OLACAKBuna göre, 8 milyon emekli ve memuru ilgilendiren zam için ikinci 6 aylık dönem baz alınıyor. Eylül ayı rakamlarının belirlenmesiyle beraber yılın ikinci yarısındaki veriler baz alınarak memur ve emekli maaşlarına ocak ayında zam yapılacak.
REKLAM

ads by AdMatic
ŞİMDİDEN YÜZDE 1,23 FARK GÖRÜNDÜTemmuz ayında maaşlara yüzde 3 zam yapılırken, temmuz-eylül dönemindeki 3 ayda enflasyon yüzde 4,23 arttı. Böylece memurlar için şimdiden enflasyon farkı oluştu. Eylül itibariyle memura 1,23 puan enflasyon farkı görüldü. Bu rakam ekim, kasım ve aralık enflasyonlarıyla netleşecek.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Memur, ve, emekli, maaşlarına, enflasyon, ayarı, geliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı