MHP RİZE'DE AFET BÖLGESİNDE
Haber
18 Temmuz 2021 - Pazar 06:18
 
MHP RİZE'DE AFET BÖLGESİNDE
-MHP Genel Başkan Yardımcısı ve Ankara Milletvekili Yaşar Yıldırım başkanlığındaki MHP heyeti Rize’de sel zararı görülen yerlerde incelemede bulundu yetkililerden bilgi aldılar.
RİZE HABERLERİ Haberi
MHP RİZE'DE AFET BÖLGESİNDE

 

Rize’nin Çayeli, Güneysu ilçeleri ile Muradiye Beldesinde can kayıplarının yaşandığı sel afetlerinde incelemede bulunan MHP heyeti yetkililerden bilgi alarak mağdur olan vatandaşlara yaraların acilen sarılacağı sözünü verdiler. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin talimatları ile Rize’ye gelerek afet bölgesine geçen Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Yıldırım ve Tokat Milletvekili Yücel Bulut, MHP İl Başkanı İhsan Alkan, MHP li İkizdere Belediye Başkanı Hakan Karagöz, Trabzon Şalpazarı MHP li Belediye Başkanı Refik Kurukız, Çarşıbaşı MHP li Belediye Başkanı Mümin Nuhoğlu, MHP İkizdere İlçe Başkanı Abdurrezzak Uzun ve partililer önce Çayeli Belediyesini ziyaret ederek MHP li Belediye Başkanı İsmail Hakkı Çiftçi’den hasar konusunda bilgi aldılar. Programa Çayeli Büyükköy Beldesinde incelemeyle devam eden MHP ekibi selden büyük zarar gören ÇAYKUR’a ait Büyükköy Çay Fabrikasında meydana gelen hasarı gördü.

Muradiye Beldesindeki hasar gören yerleri inceleyen MHP ekibi vefat eden ailelere başsağlığı ziyareti yaptı. Güneysu İlçesinde Kaymakamlık toplantı salonunda İçişleri Bakan Yardımcısı İsmail Çataklı ve Vali Kemal Ceber’in katıldığı bilgilendirme toplantısında hasar gören vatandaşların zararlarının en kısa sürede karşılanacağı ve sel tahribatıyla hasara uğrayan yol, köprü, menfez gibi sanat yapıları için keşiflerin yapılarak onarımlara başlanılacağı açıklandı.

Sel hasarlarını temizleme ve kayıp vatandaşların arama çalışmalarına devam ediliyor. Çevre illerden birçok iş makinesi ve kurtarma ekibi Rize’ye gönderildi. Erzurum, Artvin, Samsun, Bayburt, Ordu, Gümüşhane, Trabzon dan 7 ekskavatör ve 5 yükleyici toplam 12 araç geldiği açıklandı. 143 köy etkilenmiş olup, ulaşım sağlanamayan köy bulunmuyor.67 köyde yol temizleme ve harfiyat kaldırma çalışmaları devam etmektedir. İl Özel İdaresinin yol ağında toplam 146 iş makinası 166 personel ile çalışmalar

yürütülmekte. Trabzon Büyükşehir Belediyesinden 1 kombi vidanjör, 1 normal vidanjör, 1 ekskavatör, 4 kamyon Güneysu İlçesine görevlendirildi. Muradiye Beldesi, Çayeli ilçesi ve Büyükköy beldesi ile Güneysu ve Ardeşen ilçesinde ilk tespitlere göre 67 köyde 510 üreticiye ait 740 dekar çay bahçesinin zarar gördüğü açıklandı.

İsmet Kösoğlu

Kaynak: Editör:
Etiketler: MHP, RİZE'DE, AFET, BÖLGESİNDE,
Yorumlar
Haber Yazılımı