palamuttan sevindiren haber
Haber
14 Eylül 2021 - Salı 01:28
 
palamuttan sevindiren haber
1 Eylül'de başlayan av sezonunda bu yıl hamsi ön plandayken palamut, yok denecek kadar azdı. 200-300 gramlık bir palamut 25 liradan alıcı bulurken son iki gündür denizden çıkan palamut sayısında artış oldu
KARADENİZ Haberi
palamuttan sevindiren haber

. Fiyatlar ise 500 gramlık bir palamut 15 lira şeklinde güncellendi. Balık satıcısı Kurtça Aydın, “Bu sene palamut yok diyorduk ama 2 günden beri palamut çıkmaya başladı.

İnşallah bu sene hem palamut hem hamsi hem de çinakop bol olur. Karadeniz’de bu sene balık bol görünüyor. İnşallah fiyatlar daha da aşağılara düşer. Sezonun başında 200-300 gramlık palamutların tanesi 20-25 TL’den satılıyordu. Şu anda ise yarım kiloluk palamutlar tane 15 TL’den satılıyor. Palamutlar biraz daha büyür ve bollaşırsa kiloluk palamutlar 10 TL’den satılır.

Yağmurlar gelirse palamut ve hamsinin bollaşacağını düşünüyoruz. Temennimiz garibanın kıyması diye nitelendirdiğimiz hamsi ve palamudun bolca çıkması” dedi. “Yarım kiloluk palamutlar 10-15 TL’ye satılacak” Bugün itibarıyla Karadeniz’de bolca palamut yakalandığına dikkat çeken balık satıcısı Onurcan Köse ise “Eylül ayının başında palamut yok denecek kadar azdı.

Az da olsa 200-300 gramlık palamutlar 20 TL’den satılıyordu. Şu anda palamutlar yarım kiloluk oldu. 15-20 TL’ye yarım kiloluk palamutlar satılıyor. Kayıklardan sevindirici haberler geldi. Bugün bolca palamut tutulmuş. Yarın yarım kiloluk palamutlar 10-15 TL arasında satılacak.

Diğer balıklardan mezgit, barbun kilo 15 TL, istavrit kilo 8 TL, hamsi kilo 20 TL ve sazanın kilosu 15 TL olarak satılıyor. Fiyatlar gayet uygun” diye konuştu. Samsunlu vatandaşlar bu günlerde en çok kilosu 8 TL olan istavrit ve kilosu 15 TL olan mezgide ilgi gösteriyor.

Samsun'da fiyatlar bu yönde olurken,Rize'de  İstavrit 5 tl'de satılıyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: palamuttan, sevindiren, haber, , ,
Yorumlar
Haber Yazılımı