Rize'de Camiler,öğrencilerin Kur'an sesleri ile şenlendi
Haber
06 Temmuz 2021 - Salı 23:43
 
Rize'de Camiler,öğrencilerin Kur'an sesleri ile şenlendi
Her yıl milyonlarca çocuğun Kur’an-ı Kerim ve dini bilgileri öğrendiği Yaz Kur’an Kursları, ülke 90 bin cami ile uygun mekanlarda dün başlamıştı.
RİZE HABERLERİ Haberi
Rize'de Camiler,öğrencilerin Kur'an sesleri ile şenlendi


Diyanet İşleri Başkanlığınca bu yıl 90 bini aşkın cami ile uygun mekanlarda düzenlenecek olan yaz Kur’an kursları dün (5 Temmuz 2021) saat 10.00 itibarıyla başladı.


Bugün buna paralel olarak Rize'de tüm camilerde görevli imama hatipler, başta Kur’an-ı Kerim ile islam inanç essları, ibadet, ahlak ve Hz. Muhammed’in (s.a.s.) hayatı (siyer) gibi derslerin işlediler..
Camiler(Rize Gülbahar camii) küçük öğrencilerin Kur'an sesleri ile şenlenirken, çocukların anne ve babaları dışarıda kendilerini heyecanla beklediler..

Özellikle 28 şubat darbesi sonrası uygulamaya konulan, cuntacıların kesintisiz 8 yıllık eğitimi yüzünden yıllarca camilerimiz kur an kurslarımız talebelere kur an'a  hasret kalmıştı..
Son yıllarda yasakların kalkması ile azda olsa kur'an kursları şenlenirken, eski yıllara göre sayıları çok azda kaldı!


Diyanetin dün ülke genelinde başlatmış olduğu yaz kur'an kursları bir fırsat olabilir. Eğer öldükten sonra mezarınızın başında kur an okunmasını istiyorsanız, çocuğunuzu torunlarınızı lütfen camilere yaz kur an kurslarına gönderelim sonra eyvah para etmez!


Osman Köseoğlu

aktuel53(özel haber)

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rize'de, Camiler,öğrencilerin, Kur'an, sesleri, ile, şenlendi, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı