Rize Doktorlarına Sahip Çıkamazken, Trabzon'dan Sonra ,Ordu Şehir Hastanesi İçinde Yer Teslimi Yapıldı !
Rize
Haber
26 Mart 2021 - Cuma 13:41
 
Rize Doktorlarına Sahip Çıkamazken, Trabzon'dan Sonra ,Ordu Şehir Hastanesi İçinde Yer Teslimi Yapıldı !
Yıllardır konuşulan ve söz verilen Rize Şehir Hastanesinin yer problemi kesinleşmedi, aynı tarihlerde açıklanan 900 yataklı Ordu Şehir Hastanesi için yer teslimi yapıldı...
KARADENİZ Haberi
Rize Doktorlarına Sahip Çıkamazken, Trabzon'dan Sonra ,Ordu Şehir Hastanesi  İçinde Yer Teslimi Yapıldı !

Rizeli inşaat firması tarafından ihalesi kazanılan 900 Yataklı Ordu Şehir Hastanesi 750 günde tamamlanacak.750 günlük süre başlatıldı. Ordu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Akdoğan, Sağlık Bakanlığı ve İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri ile yüklenici firmanın katılımıyla Şehir Hastanesinin yer teslimi gerçekleştirildi.

Ordu şehir hastanesi nereye yapılıyor?

Ordu'da, Ordu Üniversitesi yerleşkesi içerisinde inşa edilecek olan 900 yataklı Şehir hastanesi için, Ordu Üniversitesi Rektörlüğü tarafından, toplam 250 dönümlük yer tahsis edildi. Yapılacak olan şehir hastanesinin yanına ayrıca, 22 bin metrekare alana sahip bir morfoloji binasını inşa edilerek, hizmete sunulacak.

Rize halen belirsiz

Rize’de 2017 den bu yana konuşulan Hastane konusunda çok sözler verildi. Yer konusunda henüz bir karar verilemedi. Dönemin Rize AKP İl Başkanı Muhammed Avcı ‘nın Çay TV’deki bir programda “yıl ortasında temeli atılacak” dediği hastane ne oldu..

Bilindiği gibi Trabzon şehir hastanesinin ihaleside Eylül 2020'de yapılmıştı ! 

                                                             Trabzon Şehir Hastanesi 

İsmet Kösoğlu

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rize, Doktorlarına, Sahip, Çıkamazken,, Trabzon'dan, Sonra, ,Ordu, Şehir, Hastanesi, , İçinde, Yer, Teslimi, Yapıldı, !, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı