Rize Eski Milli Eğitim Müdürü Yaşar Koçak Görevden Alındı
Haber
14 Ekim 2021 - Perşembe 12:41
 
Rize Eski Milli Eğitim Müdürü Yaşar Koçak Görevden Alındı
Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürü Rize eski Milli Eğitim Müdürü Yaşar Koçak, Adana İl Milli Eğitim Müdürü olarak atandı.
EĞİTİM Haberi
Rize Eski Milli Eğitim Müdürü Yaşar Koçak Görevden Alındı


Rize'de geçmiş dönemde İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevinde bulunan Milli Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürü Yaşar Koçak, Adana İl Milli Eğitim Müdürü olarak atandı.

Temel Eğitim Genel Müdürlüğü görevinden alınan Yaşar Koçak’ın Bakan Yardımcısı Petek Aşkar’la tartışma yaşadığı,ve bundan dolayı görevden alındığı  iddia edildi.

Yaşar Koçak’ı Temel Eğitim Genel Müdürlüğüne ve daha önce görev yaptığı Rize İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine eski bakan yardımcısı İbrahim Er getirmişti.

Koçak, Ağustos ayı içerisinde Ölçme, Değerlendirme ve Yerleştirme Hizmetleri Daire Başkanlığından Temel Eğitim Genel Müdürlüğü görevine atanmıştı.

Yaşar Koçak,görevden alınmasının ardından  Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine atandı.

Koçak yaklaşık bir ay önce Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer tarafından Temel Eğitim Genel Müdürlüğü görevine atanmıştı. Atama eğitim kulislerinde sürpriz olarak yorumlandı.

Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne atanan Yaşar Koçak kimdir?


Yaşar Koçak kimdir?1966 Yılında Çorum’un Mecitözü İlçesinde doğan Koçak, Gazi Üniversitesi'nden mezun oldu. Eğitim Yönetimi ve Denetimi tezli yüksek lisan mezunu olan Koçak, Milli Eğitim Bakanlığı Öğrenci İşleri ve Sosyal Etkinlikler Daire Başkanı olarak görevini yürütürken Aralık 2018 tarihinde Rize İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine getirildi.

Koçak son Eylül 2020 tarihi itibariyle Milli Eğitim Bakanlığı Ölçme, Değerlendirme ve Yerleştirme Hizmetleri Daire Başkanlığına atandı.

Temel Eğitim Genel Müdürü olarak hizmetine devam ederken Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne atanandı.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rize, Eski, Milli, Eğitim, Müdürü, Yaşar, Koçak, Görevden, Alındı,
Yorumlar
Haber Yazılımı