Rize'nin Duayenlerinden Erdoğan'ın okul arkadaşı Enver Toprak,Emekli Oldu
Haber
11 Kasım 2021 - Perşembe 13:45
 
Rize'nin Duayenlerinden Erdoğan'ın okul arkadaşı Enver Toprak,Emekli Oldu
Enver Toprak 1956 yılında 10 kardeşten biri olarak Rize Yenigüzel köyünde dünyaya geldi. 1976 yılında çay fabrikasında geçici işçi olarak çalışma hayatına başladı. 1979 yılında Konya'nın Derbent ilçesinde öğretmen olarak atandı . 1980 ihtilalinde çok zorluk çekti ,Rize ilinde 19 yıl öğretmenlik yaptı. Daha sonra 1996,1997 senesinde Necmettin Erbakan'ın oluruyla Kültür Bakanlığında çalışmaya başladı. Erbakan hocaya ve hükümete yapılan operasyon ile çeşitli illere sürgün edildi, öğrencilik yıllarında Rize'de hafızlık yaparken Erbakan hocayla yolları kesişti . Rize akıncılar grubunun etkili isimlerinden olup milli talebe birliğinin düzenlemiş olduğu Konya mitingine katılmasıyla O gün devletin içindeki illegal yapı tarafından fişlendi. Üniversiteyi Cumhurbaşkanı Erdoğan’la birlikte aynı okulda okudu, birlikte çok çalışmalar yaptılar, Ak parti kurulacağı zaman Rize'ye bir tv programına çıkacak olan Erdoğan’ı dövmeye gelen grubu ,memurluğunu yakmayı göze alarak arkadaşıyla bertaraf etti. Ak partinin Rize kurulumunda aktif rol aldı memurluk görevi yüzünden arka pozisyonlarda durdu, Rize Memur-Sen in kurucu il Başkanı olarak görev yaptı,FETÖ terör örgütünü 1977 yıllarında Ankara Demet evlerde Erbakan hocanın düzenlemiş olduğu kampta tanıyıp tehlikeli yapı olduğunu bildiğinden, MEMUR-SEN  başkanıyken fetö'cü  memur atamalarına engel olmaya çalıştı. Bu yüzden Ak parti de ki kriptoların hedefi haline geldi, dönemim Başbakanı  Erdoğan Rize'de yaptığı bir ziyarette kendisine, hocam benden ne istersin sorusuna; eşit işe eşit ücret isteyerek bugün, memurların yükselen maaşlarının mimarı oldu. 46 yıllık Eğitim ve Devlet adamlığı görevine veda ederken de, kendisi için düzenlenecek teşekkür plaketi veda balosunu RED ederek sübnimal mesaj verdi.. aktuel53
RİZE HABERLERİ Haberi
Rize'nin Duayenlerinden Erdoğan'ın okul arkadaşı Enver Toprak,Emekli Oldu

Enver Toprak 1956 yılında 10 kardeşten biri olarak Rize Yenigüzel köyünde dünyaya geldi.

1976 yılında çay fabrikasında geçici işçi olarak çalışma hayatına başladı. 1979 yılında Konya'nın Derbent ilçesinde öğretmen olarak atandı .

1980 ihtilalinde çok zorluk çekti ,Rize ilinde 19 yıl öğretmenlik yaptı. Daha sonra 1996,1997 senesinde Necmettin Erbakan'ın oluruyla Kültür Bakanlığında çalışmaya başladı.

Erbakan hocaya ve hükümete yapılan operasyon ile çeşitli illere sürgün edildi, öğrencilik yıllarında Rize'de hafızlık yaparken Erbakan hocayla yolları kesişti .

Rize akıncılar grubunun etkili isimlerinden olup milli talebe birliğinin düzenlemiş olduğu Konya mitingine katılmasıyla O gün devletin içindeki illegal yapı tarafından fişlendi.

Üniversiteyi Cumhurbaşkanı Erdoğan’la birlikte aynı okulda okudu, birlikte çok çalışmalar yaptılar, Ak parti kurulacağı zaman Rize'ye bir tv programına çıkacak olan Erdoğan’ı dövmeye gelen grubu ,memurluğunu yakmayı göze alarak arkadaşıyla bertaraf etti.

Ak partinin Rize kurulumunda aktif rol aldı memurluk görevi yüzünden arka pozisyonlarda durdu,
Rize Memur-Sen in kurucu il Başkanı olarak görev yaptı,FETÖ terör örgütünü 1977 yıllarında Ankara Demet evlerde Erbakan hocanın düzenlemiş olduğu kampta tanıyıp tehlikeli yapı olduğunu bildiğinden, MEMUR-SEN  başkanıyken fetö'cü  memur atamalarına engel olmaya çalıştı.

Bu yüzden Ak parti de ki kriptoların hedefi haline geldi, dönemim Başbakanı  Erdoğan Rize'de yaptığı bir ziyarette kendisine, hocam benden ne istersin sorusuna; eşit işe eşit ücret isteyerek bugün, memurların yükselen maaşlarının mimarı oldu.

46 yıllık Eğitim ve Devlet adamlığı görevine veda ederken de, kendisi için düzenlenecek teşekkür plaketi veda balosunu RED ederek sübnimal mesaj verdi..

aktuel53

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rize'nin, Duayenlerinden, Erdoğan'ın, okul, arkadaşı, Enver, Toprak,Emekli, Oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı