Rizeli Öğrenciler, Doğrusu Tasarruf Kısa Film Yarışması”nda Güneş Dua Su İle Türkiye 2. Oldu
Rize
Haber
27 Mart 2021 - Cumartesi 00:16
 
Rizeli Öğrenciler, Doğrusu Tasarruf Kısa Film Yarışması”nda Güneş Dua Su İle Türkiye 2. Oldu
Kaynak olur pırıl pırıl, yağmur olur çisil çisil.Derya olur sanki kaplar arşı, bazen de olur sevgilinin gözyaşı.Bazen sel olur söker kayayı,taşı...
KÜLTÜR SANAT Haberi
Rizeli Öğrenciler, Doğrusu Tasarruf Kısa Film Yarışması”nda Güneş Dua Su İle Türkiye 2. Oldu

ŞED TÜRKİYE İKİNCİSi

Su ile başlayan,su içinde serpilen, sudan mahrum kalınca sona eren bir hayattır insanoğlununki.
Bu mahrumiyetin acı sonuçlarını yaşamak istemiyorsak yaşanabilir bir dünya için her birimiz sorumluluklarımızın farkında olmalıyız.Bugün tasarruf etmezsek yarın tasarruf edecek bir suyumuzun kalmayacağı bilinciyle yola çıkan Şehit Erhan Dural Kız Anadolu İmam Hatip Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu(ŞED), Milli Eğitim Bakanlığının “22 Mart Dünya Su Günü” kapsamında öğrencilerin bilinçli su tüketimi konusunda farkındalık kazanması amacıyla İl Milli Eğitim Müdürlükleri arasında düzenlemiş olduğu “Doğrusu Tasarruf Kısa Film Yarışması”nda “Güneş DuaSu” adlı kısa film ile Türkiye 2.si olarak büyük bir başarıya imza attı.
Filmde Rize’nin unutulmaya yüz tutmuş kültürel değerlerinden biri olan “Güneş Duası”ndan esinlenerek geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın gözünden bu konu sinemanın etkileyici gücüyle buluşturuldu.

Rize Valisi Kemal Çeber ve Rize İl Milli Eğitim Müdürü Engin Emen ilimizi bu başarısıyla gururlandıran film ekibi ve okul yöneticilerini makamlarında kabul ettiler.

Şehit Erhan Dural Kız Anadolu İmam Hatip Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu,Türkiye’nin ilk sanal okul bülteni olan “ManŞED” ile daha önce de dikkat çeken çalışmalara imza atmıştı.

Yasemin Özçelik

Kaynak: Editör:
Etiketler: Rizeli, Öğrenciler,, Doğrusu, Tasarruf, Kısa, Film, Yarışması”nda, Güneş, Dua, Su, İle, Türkiye, 2., Oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı