Samsun-Batum Demir Yolu, Kısa Vadede Bir Hayal !
Haber
24 Haziran 2021 - Perşembe 22:07
 
Samsun-Batum Demir Yolu, Kısa Vadede Bir Hayal !
Bakanlığın Rize ile ilgili çalışmaları hakkında bilgi aldığımız Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, demiryolu konusunda henüz somut bir duruma gelmediklerini, gerek Samsun-Batum arasındaki demiryolu İçin, gerekse Kars’tan, Bakü-Tiflis’e uzanan İpek demiryolunun D.Karadeniz’deki bir limana indirilmesi konusunda çalışmalar yürüttüklerini belirtti.
KARADENİZ Haberi
Samsun-Batum Demir Yolu, Kısa Vadede Bir Hayal !

ULAŞTIRMA VE ALTYAPI BAKANI ADİL KARAİSMAİLOĞLU: D.KARADENİZE DEMİRYOLU İÇİN ÇALIŞIYORUZ
Bakan Karaismailoğlu, İpek demiryolunun İyidere lojistik limana mı, yoksa Trabzon limanına mı bağlanacağı konusunda ise, her iki yöne de bağlantı verilebilecek bir güzergah üzerinde çalışmakta olduklarını belirtti. Öyle anlaşılıyor ki Trabzon baskısı nedeniyle her iki ile bağlantı yapılması için bir orta merkez üzerinde çalışılıyor. Bu durumda muhtemel bağlantı adresinin ise Erzincan/Gümüşhane üzerinden yapılması düşünülüyor.
 
Bakanlık olarak çok geniş bir alanda yatırım yapmakta olduklarını belirten Bakan Karaismailoğlu, pandemiye rağmen yatırımları devam ettirdiklerini bu önemli yatırmalardan olan Rize-Artvin havalimanını yıl sonuna kadar bitirileceğini, dev bir yatırım olan İyidere Lojistik limanın çalışmalarının devam ettiğini, ikinci tünel çalışması biten Salarha tünelini de hizmete açacaklarını söyledi.
Ovit bağlantı yollarının tamamlanması için çalışmaların devam ettiğine değinen Bakan Karaismailoğlu, demiryolundan önce mevcut yatırımların bir an evvel hedeflediklerini belirtti.
Özetle; gerek Samsun-Batum, gerekse İpek demiryolundan sahile indirilecek demiryolu için kısa vadede önemli bir adım atılması zor gözüküyor.
Adnan Onay
Kaynak: Editör:
Etiketler: Samsun-Batum, Demir, Yolu,, Kısa, Vadede, Bir, Hayal, !, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı