Sarp Sınır Kapısı'nda TIR Kuyruğu KM'lerce Uzadı !
Rize
Haber
18 Nisan 2021 - Pazar 23:58
 
Sarp Sınır Kapısı'nda TIR Kuyruğu KM'lerce Uzadı !
Giriş çıkışların pandemi sebebiyle durma noktasına geldiği Türkiye'nin Gürcistan üzerinden Kafkas ülkelerine açılan Sarp Sınır Kapısı'nda ihracattaki artış ve Gürcistan gümrüğünde işlemlerde yaşanan gecikme nedeniyle uluslararası taşımacılık yapılan TIR'lar, Türk sınırında uzun kuyruklar oluşturdu.
KARADENİZ Haberi
Sarp Sınır Kapısı'nda TIR Kuyruğu KM'lerce Uzadı !

Türkiye'nin doğu komşusu Gürcistan üzerinden Kafkas ülkelerine açılan Artvin'in Sarp Sınır Kapısı'nda ihracat ve ithalat işlemleri yavaşlasa da sürüyor.

Sarp Sınır Kapısı'nda ihracatın artması ve Gürcistan gümrüğünde işlemlerin yavaşlaması üzerine uluslararası taşımacılık yapan TIR sürücüleri de bekleyişleri sürüyor..

Geçiş işlemlerinin uzaması nedeniyle Türkiye'nin her tarafından ve yurt dışından gelen TIR'lar, karayolunda uzun kuyruk oluşturdu. TIR parklarının dolması üzerine Karadeniz Sahil Yolu üzerinde oluşan kuyruk, Türk tarafında 20 kilometreyi geçti. TIR kuyruğu, Kemalpaşa ve Hopa ilçelerini geçerek Arhavi ilçesine kadar yol boyunca uzadı.

TIR kuyrukları azaltılmaya çalışılan sınır kapısından, son 2 hafta içerisinde günlük ortalama 600 TIR çıkış yaptı. Sarp Mülki İdare Amirliği yetkililerinden alınan bilgiye göre; karayolundaki TIR kuyruğuna,  ihracattaki artış ile bazı Kafkas ve Orta Asya devletleriyle transit geçiş belgesinin temininde yaşanan gecikmenin yol açtığı bildirildi..

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sarp, Sınır, Kapısı'nda, TIR, Kuyruğu, KM'lerce, Uzadı, !, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı