SEDAT PEKER’İN, YELDANA KAHARMAN İDDİALARINA BAŞSAVCILIKTAN YANIT
Rize
Haber
09 Mayıs 2021 - Pazar 01:20
 
SEDAT PEKER’İN, YELDANA KAHARMAN İDDİALARINA BAŞSAVCILIKTAN YANIT
Geçtiğimiz günlerde ikinci bir video yayımlayan Sedat Peker de bu iddiayı yeniden gündeme getirmişti. Bunun üzerine Tolga Ağar bir açıklama yapmış ve hukuki sürecin tamamlandığını söylemişti. Olaya yayın yasağı geldiğinden, Yeldana Kaharman soruşturmasının akıbeti bilinmiyordu.
GÜNDEM Haberi
SEDAT PEKER’İN, YELDANA KAHARMAN İDDİALARINA BAŞSAVCILIKTAN YANIT

Geçtiğimiz günlerde ikinci bir video yayımlayan  Sedat Peker de bu iddiayı yeniden gündeme getirmişti. Bunun üzerine Tolga Ağar bir açıklama yapmış ve hukuki sürecin tamamlandığını söylemişti. Olaya yayın yasağı geldiğinden, Yeldana Kaharman soruşturmasının akıbeti bilinmiyordu.

Yaşanan sürecin ardından Elazığ Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan açıklamada, Yelda Kaharman’ın intihar sonucu boğularak öldüğü ve kimsenin intiharda etkisinin bulunmadığının saptandığı söylendi.

Savcılığın açıklaması şöyle:

“Olayla ilgili Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma kapsamında yapılan olay yeri incelemesi, ölü muayene ve otopsi işlemi ve dinlenen tanık beyanları sonucunda müteveffa Y.K’nin asıya bağlı gelişen asfiksi sebebiyle vefat ettiği, müteveffayı intihara azmettiren, teşvik eden, intihar kararını kuvvetlendiren veya intiharına herhangi bir şekilde yardım eden kimsenin bulunmadığı tespit edilerek 16 Ekim 2019 tarihinde kovuşturmaya yer olmadığına dair karar verildiği anlaşılmıştır.”

Kaynak: Editör:
Etiketler: SEDAT, PEKER’İN,, YELDANA, KAHARMAN, İDDİALARINA, BAŞSAVCILIKTAN, YANIT,
Yorumlar
Haber Yazılımı