Serdar Tatlı İstifa Etti
Haber
21 Ekim 2021 - Perşembe 13:59
 
Serdar Tatlı İstifa Etti
Son dönemde Türk futbolu kamuoyunun en çok eleştirdiği Merkez Hakem Kurulu’nda (MHK) başkan Serdar Tatlı istifa etti.
SPOR Haberi
 Serdar Tatlı İstifa Etti

Merkez Hakem Kurulu (MHK) Başkanı Serdar Tatlı istifa etti.
 

Tatlı’dan önce de 19 Ekim Salı günü MHK Yönetim Üyesi Metin Tokat istifa etmişti. Dün akşam saatlerinde Türkiye Futbol Federasyonu ve Kulüpler Birliği Vakfı temsilcileri, MHK yapısı ve hakem performanslarını değerlendirmek için toplantı gerçekleştirdi.

SON OLARAK FENERBAHÇE BAŞKANI ALİ KOÇ TEPKİ GÖSTERDİ

Önceki hafta  skandal Rizespor -Galatasaray ve geçen  9. haftasında oynanan Trabzonspor-Fenerbahçe karşılaşmasının ardından sarı-lacivertlilerin başkanı Ali Koç, maçın hakemi Ali Şansalan ve MHK’ye ağır eleştiriler getirmişti. Koç, “Bunlar düdüğü 2 gün asar, 3. gün verirler. Sistemin kökünden değişmesi lazım. Bu adam, bu maça atanmamalıydı.

Başından da böyle söyleniyordu, biz ağzımızı açmadık. Bu hakemlerin insanların emeklerini çalmaya ne hakları var? Son 2 senedir resmen katlettiler bizi! Geçen sene 15 puanımız çalındı. Bu böyle gitmez! Ya çarpışarak değişecek ya da aklı selim herkes omuz omuza vererek değişecek” ifadelerini kullanmıştı.

HAZİRAN AYINDA METİN TOKAT VE MHK’YA TEPKİ
Başkan Ali Koç, Haziran ayında da yaptığı açıklamalarda MHK ve Metin Tokat’ı eleştirmişti.

 

Koç, “Süper Lig, 1. Lig, 2. Lig, 3. Lig maçlarının atamalarını 2 kişi yapıyor. Başkan ve Tokat soyadlı biri. Akraba kontenjanından o arkadaş. Sicilini söylememe gerek yok herhalde, geçmişini. 2 kişi, en iyi niyetli 2 kişi olsa da hata yapmamaları mümkün değil. Metin Tokat hakem atamalarında olamaz arkadaş, o-la-maz! Olmamalı. Hepiniz bu arkadaşın geçmişini biliyorsunuz. Göz göre göre bu hatayı yapıyor, göz göre göre.

Burada sesleniyorum MHK’ye” diyerek eleştirdiği Tokat ve MHK Başkanı Tatlı artık görevde yok!

Kaynak: Editör:
Etiketler: , Serdar, Tatlı, İstifa, Etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı