Ebru AÇIKGÖZ DEĞER MİYDİ ?
Rize
Yazı Detayı
04 Mart 2021 - Perşembe 11:39
 
DEĞER MİYDİ ?
Ebru AÇIKGÖZ
rizevizyon1753@gmail.com
 
 

 

Bazen gereksiz cesur olabiliyoruz. Suç işlerken “nasılsa bana bir şey olmaz” veya “ ucu bana dokunmaz” mantığıyla yaklaşabiliyoruz. Ya da küçük menfaatler uğruna çok büyük riskler alabiliyoruz.

Türkiye Voleybol Federasyonu 1. Lig B 15. Hafta mücadelesinde Bitlis Adilcevaz temsilcisi Türkiye Şehit Aileleri Derneği ile Malatya Büyükşehir Belediyesi Spor Kulübü voleybol takımları arasında geçen mücadele sonrası ortaya atılan iddia çok korkutucu.

Bitlis temsilcisi tarafından karşılaşma sonrasındaki müsabaka raporlarında hakem ve gözlemcinin yanlış beyanlarda bulunduğu iddia edilmekte. Yani hukuki izahıyla resmi belgede sahtecilik yaptığı söylenmektedir. Bu kanıtlara dayanarak hakem ve gözlemci hakkında suç duyurusunda bulunulmuş bile.

Başka iddia yoksa bile sırf bu sebepten dolayı, Türk Ceza Kanunu madde 204/3 gereği 4.5 yıl ile 12 arasında bir ceza öngörülmektedir.

Suçsuzluk karinesine göre herhangi bir kimse mahkeme kararıyla kesin bir biçimde suçu hükmen sabit olmadıkça suçlu kabul edilemez. Biz, burada sadece ihtimaller doğrultusunda düşünüyoruz. Ya iddialar gerçekse!

Değer miydi? Küçük kazançlar veya birilerine iyi görünmek için kendini, kariyerini, geleceğini, varsa ailen, eşin ve çocuklarının geleceklerini karartmaya.

Kendimin veya ailemden birinin başına geleceğini düşündüm empati yaptım, üzüldüm. Oysa birilerine haksızlık etmenin vicdani rahatsızlığını bilmemiz gerekir..

Sevgili okuyucularımız nezaketsiz bir davranış sergilediğimizde sonunu mutlaka düşünmemiz gerekir zira kanunları bilmemek mazeret sayılmaz.

 

Saygı ve sevgilerimle..

 
Etiketler: DEĞER, MİYDİ, ?,
Yorumlar
Haber Yazılımı