Osman Köseoğlu  İŞTE BENİM HAYATIM !
Yazı Detayı
12 Ekim 2021 - Salı 12:59
 
 İŞTE BENİM HAYATIM !
Osman Köseoğlu
koseogluosman53@hotmail.com
 
 

53 yıllık yaşantım boyunca aklımı kiraya verip kimseye kul köle olmadım..

1967 yılında siyasal konjektörü(darbecilere geçit vermeyen) verimli ve bereketli toprakları olarak bilinen Rize merkeze bağlı Kendirli beldesinde doğdum.
İlk, Ortaokul, Kur'an kursu eğitimini Kendirli Beldesine yaptıktan sonra, 85-88 yılları arasında da Rize 2. Endüstri Meslek Lisesi( Mimar Sinan Endüstri Meslek Lisesi Elektronik bölümünde mezun oldum.
Ortaokul yıllarında daha çok sosyal bölümler olarak bildiğimiz Genel Kültür Tarih özellikle Osmanlı tarihine büyük İlgim ve alakam vardır...
Ancak ne hikmetse Ortaokulu birincilikle bitirmeme rağmen, merhum babamın Kendirli 'de akıllarını kiraya veren, bazı Fosiller yüzünden onların etkisinde kalarak beni bir türlü Rize'ye düz liseye vermeyerek, istemediğin bir bölüme gitmeme sebep oldu ve muhtemelen hukuk ya da ona benzer bir sosyal bölüme gidip üniversite mezunu olmam engellenmiş oldu!

88 yılında, gönüllü olarak Vatani görevimi Tunceli Ovacık 2. Komando bölüğünde 16 ay yapmak suretiyle, bunun 1 yılını Tunceli Ovacık dağlarında mezralarında ve son 6 aynı ise, Bingöl'ün Genç ilçesi mezrasında geçiren, 5 .Tim Özel Tim de başarıyla görev yapmış ve bugün hala bunun özlemini çeken ,ihtiyaç duyulduğuna tekrar Vatan nöbetine gitme arzusunda olan eski bir komando Ç.V.Ş olarak her daim hazırız ..
Askerliğimin ilk aylarında Tunceli Ovacık Buzlu tepe mevkiinde, daha ilk operasyonda iki vadi arasında pusuya düşmüş, parkesi delik deşik olmuş tam Gazi olmasak da, bunun heyecanını ve zevkini yaşamış eski bir komando çavuş olarak anılarımın arasında yerini almış oldu.

1994 yılı sonrasında yukarıda söylediğin gibi sosyal yönümün ağırlık basması sebebiyle, gençlere de örnek olma vasıtasıyla tekrar üniversite sınavına girerek kamu yönetimine dışarıdan başlamış oldum
1. Sınıfı çok rahatlıkla geçtim, ancak ikinci sınıfta branşım olmayan özellikle matematik ve iktisat derslerine çok zorlandım.
Hoca tuttuk büyük fedakarlık ettik ancak o yıllarda yakalanmış olduğu bir bel fıtığı sebebiyle ikinci sınıfı geçemediğimden dolayı, büyük bir özlem ve hayalini kurduğum bu Eğitim hayatımız burada noktalanmış oldu.

1998 yılında ÇAYKUR geçici işçi alımına gitti.
O yıl ilk kez sanat mezunlarına kontenjan hak tanındı.
Bende bir sanat mezunu olarak kuraya dahil olmadan kendirli ÇAYKUR Çay fabrikasına çalışma hayatına başlayarak, hiç imalata girmeden direk elektrik bölümüne başlamış olduk.
Ardından 2005 yılında yine Sanat mezunu olarak ÇAYKUR'u ait 100. yıl paketleme çay fabrikasında giderek Rize'de şehir hayatımız başlamış oldu.

35 yılımı Kendirli 'de ikamet eden ve orada yaşadıktan sonra, 2005 yılından itibaren yaklaşık 17 yıldan beri hala Rize merkezde yaşıyor ve ikamet ediyorum.
ÇAYKUR 100. Yıl paketleme 'de yine teknik bölümünde makine ustası olarak 6 yıl süzmede başarıyla görev yaptıktan sonra ,2008 yılında dönemin ÇAYKUR Genel Müdürü, bugün Sakarya büyükşehir Belediye başkanı olan Sn Ekrem Yüce'nin toleransı istek ve arzusu ile kendimizi, Karadeniz'in kalbi sayılan yaklaşık 3 milyon insanın geçimini sağladığı bölgemizin en büyük ekonomik ana üssü olan Genel Müdürlükte buluverdik.

Yıllarca Güneydoğu'da başarıyla bölücü teröristlere karşı mücadele etmiş Eski bir komando Çavuş olarak Genel Müdürlükteki güvenlik departmanında göreve başladık.

Yaklaşık 13 yıl burada başarıyla görev yaptık, çok güzel hatıralarımın olduğu bu bölümde zaman zaman hoş olmayan olaylarla da karşılaştık..
2013 yılında bir gece nöbetinde ÇAYKUR Çay reyonunu soymaya teşebbüs eden 2  gaspçı Gürcü vatandaşı etkisiz hala getirip, bunu Güvenlik güçlerine teslim etmemizin ardından, yıl basımına başlanılan, ÇAYKUR'un Ekonomik kültürel ve sosyal alanında faaliyetlerini başarılarını gerek ulusal gerek yurtdışında tanıtımına büyük katkısı olan ÇAYLA dergisi yapmış olduğumuz başarılı çalışmalara tam 4 sayfa yer ayırarak, ÇAYKUR tarihinin en başarılı güvenlik görevlisi olarak, sosyal medya adamı olarak bize geniş yer verdi..

Yıllardan beri sosyal medyayı iyi kullanmamız, tarihi yönümüzün sosyal yönümüzün ağır olması sebebiyle, 2012 yılında, amatör olarak ilk kez Rize yerel basınına www.rizevizyon.com Haber Partalımızla iyi giriş yaptık..

Özellikte sessiz çoğunluğun sesi olan ve yaptığımız başarı haberlerle kısa sürede Rize'de başta ÇAYKUR camiası olmak üzere, Rize Amatör futbol ve diğer kurumlar tarafından ilgiyle izlendi..

Yıllarca Rize Amatör futbolun gençlerin maçlarına bizzat giderek her daim onların yanında olduk..
ÇAYKUR'un Ekonomik sosyal kültürel alanında binlerce başarılı haberine hiç bir karşılık beklemeden imza attık, emekçi arkadaşlarımızın yanında olduk ve bugün hala olmaya devam ediyoruz!

Evet ÇAYKUR da çalıştığım dönemde hem işimizi eksiksiz yapmamızın haricinde ,hem de sosyal medyada ses getiren haberlerimiz bugün olduğu gibi başta ÇAYKUR'da olmak üzere birçok Rize düşmanı ve ÇAYKUR düşmanı baronları rahatsız etti!

Bu başarılarımızı içine sindiremeyen ÇAYKUR düşmanları tarafından büyük bir kumpasla karşı karşıya kaldık!
Daha 2 yıl önce ÇAYKUR tarihinin en başarılı çalışanı olarak bize 4 sayfa yer ayıran Çaylık dergisinde çıkan röportajlarımız haberlerimiz hepsi unutuldu resmen kalemimiz kırıldı!

Dönemin Genel Müdürü Sütlüoğlu'nu kışkırtmaları ve ona yanlış bilgi vermeleri sebebiyle bu olay meydana geldi.
Ancak aynı siyasi gelenekten gelmemize rağmen, aynı ruhu ideali taşımanıza rağmen o baronların etkisi altında kalarak, bana bir kez dahi olsa sormadan bu skandala ön ayak olmuştur.

Bu olayda figüran başı, yıllardan beri ÇAYKUR güvenlik departmanında, yaşına başına bakmadan, utanmadan milletin peşine gezen onların açıklarını bulmaya çalışıp, saatini dolduran emekliliğine az bir süre kalmış ,her konuşmasında Beydullah'a yüzünü sürdüğünü, Mekke'den Medine den bahseden sahtekar HIZIR GENÇ'tir!

Adam hiç utanmadan sıkılmadan olay günü, Artvin milletvekili İsrafil Kışla'yı, görevim olmadığı halde, beni karşılamaya kendisi gönderdiği halde, vekili karşılayıp ona eşlik edip makama çıkarmama rağmen, şoförünün lojmanların altında gidip arabasında uyuyup kalmasından dolayı, aracının gelmediğini gören Sütlüoğlu'nun, bu olayı fırsat bilip bana rapor tutulmasını emrettikten sonra meydana geldi.
62 yaşını devirmiş saçları ağarmış sahtekar,oğlunun o dönem Derepazarı'nda ÇAYKUR Çay fabrikasında vekaleten müdür olarak atanması sebebiyle, oğlunun geleceğini düşünerek, hayatımda hiç bir yazılı sözlü ceza almamış ,şahsıma karşı yalan beyan ifade vererek bu olaya baş aktör olmuştur!
Bir çok kişinin hazır bulunduğu bir ortamda, telefonla kendisini aradığımızda resmen ağlayarak, bana üsten baskı yapıldığını, ondan dolayı böyle bir yalan ve ihanet raporuna imza attığını söyledi!
Ben buradan yıllar sonra tekrar ediyorum, eğer ona baskı yapan kişinin kim olduğunu sağ olduğu bu dönemde söylemezse, bu Dünyada ona hakkımı helal etmeyerek Ahirette de iki yakasına yapışacağım mı buradan ifade ediyorum.

Hayatım boyunca başıma gelen bu kumpasla karşıya karşıya kaldığından dolayı ,o yıl ilk kez tansiyonla tanıştım  ve daha sonraki senelerde de iki kez mide kanaması olarak bu süreci sancılı atlattık!

2020'ye kadar başarıyla  çalıştığım ÇAYKUR Genel Müdürlüğünde, günahlarımla sevaplarımla oradan arkadaşlarımın da büyük bir teveccühü ile hiç kimseden dargın ayrılmadan oradan emekli olarak ayrıldım, ancak hayatımın en büyük bölümünü geçirdiğim ,dolaylı olarak Karadeniz'in Ekonomik ana üssü olan, Rize'n göz bebeği  bu yerden ilişkimi hiç kesmedim, kimsenin kesmesine asla izin vermeyeceğim !

Emekli olduktan sonra kısa bir bocalama dönemi geçirdik ve imtiyaz sahibi olduğum Rizevizyon haber partalımıza daha fazla  zaman vererek çalışmalarımızı devam ettirdik.

Ta ki bu yılın ortalarında Rizevizyona yeni bir kardeş getirerek, www.aktuel53.com'u  kurarak Rize yerel basanına ve Ulusal basınına daha şeffaf daha özgür ve deneyimli bir şekilde yayınlarımız haberlerimiz bomba gibi yayınlanmaya devam ediyor!

Evet ÇAYKUR'da çalıştığımız dönemde tam olarak özgür değildik, çünkü kamuoyunu ilgilendiren bir haber yaptığımızda rahatsız olan kişiler baronlar, hatırlı kişileri devreye sokarak ya haberi kaldırdılar ya da bize gözdağı vermeye alıştılar!

Ama hamdolsun 53 yaşında eski bir Komando ve tam bağımsız bir insan olarak, kırmızı çizgimizin  Vatan ve  Bayrak olduğunu bizi tanıyanlar bildiği gibi, tanımayanlarda duysun bilsin!

ÇAYKUR'un her alanında yanında olan,ona katma değer veren, kim olursa olsun onların yanında dün olduğumuz gibi bugünde olacağımızı ancak, ÇAYKUR'a, Rize'ye ihanet eden rantiyeci baronlar ve vatan hainleri ile mücadelemiz sonuna kadar devam edecektir ,bundan kimsenin şüphesi olmasın !

Osman Köseoğlu

www.aktuel53.com

www.rizevizyon.com

 
Etiketler:  İŞTE, BENİM, HAYATIM, !,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
23 Ekim 2021
Rize'de Trafik İşkencesi
19 Ekim 2021
Rize tarihinin ilk AVM'si daha açılmadan bir çok sorunu da beraberinde getirdi !
08 Eylül 2021
DEVLETTEN YANA MISIN YOKSA ONLARDAN MI?
02 Eylül 2021
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'A ÇAĞRIMIZDIR !
28 Ağustos 2021
Rizespor Ligde En Zayıf Halka !
25 Ağustos 2021
Rize'de En Son Konuşacak Sensin Ahlak Yoksunu !
05 Temmuz 2021
Başbakanlar Şehri Rize Bunu hak Etmiyor !
12 Haziran 2021
EURO 2020'nin Açılış Maçında Favori İtalya Zorlanmadan Kazandı
17 Nisan 2021
Rizespor'a Sihirli Dokunuş !
20 Mart 2021
İstanbul Sözleşmesi ve Vicdanların Sesi !..
19 Mart 2021
Rize'yi Yöneten Üst Akıl, Neden Halkın Yanında Değil !
17 Mart 2021
Rize’de ÇAY Müstahsilinin Sahibi Yok mu ?
07 Mart 2021
28 Şubat Yine Hortladı !..
28 Şubat 2021
28 Şubat Cuntacılarından Neden Hesap Sorulmadı ?
26 Şubat 2021
Şehit Altuğ Müdürün İsmi Neden Rize'de Unutturulmak İsteniyor !.
21 Şubat 2021
Şehit Ömer Halis,Türk Milletin Kaderini Değiştirmiştir !
17 Şubat 2021
ÇAYKUR Bu Adaletsizliğe Son Vermelidir !..
07 Şubat 2021
Rize’deki Tüketim Ekonomisi Sakın Bizi Aldatmasın !..
23 Ocak 2021
Osmanlı Devletini Padişahlar Değil, İttihatçılar Yıktı !..
09 Ocak 2021
Rize Cumhuriyet Tarihinin En Büyük Bölgecilik Akımına Doğru Gidiyor !!
07 Ocak 2021
Gözün Aydın Rize, Katil fetö'den Aklandı!..
01 Ocak 2021
Rize’de Ak Parti Siyaseti Küme Düştü !..
24 Aralık 2020
İstanbul Zülüm(FETÖ) Sözleşmesi ve Bir Asırdır Türkiye’yi Yöneten Kemalist Yapı !..
10 Aralık 2020
Rize’deki saldırı Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Rize Halkına Yapılmıştır !!
26 Kasım 2020
RİZE'de Bu Adaletsizlik Son Bulmalı !..
13 Kasım 2020
Rize’de FETÖ Terör Örgütü Haberlerinden Kim Neden Rahatsız !
05 Kasım 2020
ÖZ GIDA İŞ SENDİKASI DERDE !..
14 Ekim 2020
Türkiye'de 65 milyon insan Açlık ve yoksulluk sınırı altında!..
12 Ekim 2020
İstanbul Sözleşmesi ve KADEM !..
04 Ekim 2020
Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi Rize’de Neden Şehit Edildi ?
29 Eylül 2020
Rize'de 9 Yıldan Beri Yüzde 15'i Yapılan Kendirli- Derepazarı Yolu Neden Durduruldu?
20 Eylül 2020
Ak Parti’de Kongre Süreci ve Aranan Ömerler !.
02 Ağustos 2020
İSTANBUL (Zülüm) SÖZLEŞMESİ BİR YIKIM PROJESİDİR!..
21 Temmuz 2020
Türkiye'de Fetö ve Cuntacıların Giremediği Tek Yer !..
16 Temmuz 2020
Fetö Okullarında Okuyanlar Bugün Nerde !..
08 Temmuz 2020
AYASOFYA Türk Milletinin Bağımsızlık Sembolüdür!..
03 Haziran 2020
            RİZELİ (FETÖ)KRİPTOLAR!...
27 Mayıs 2020
Ezan-ı Muhammedi'ye Uğruna Feda Edilen Şehid ADNAN MENDERES !..
17 Mayıs 2020
Şehit Altuğ Verdi'nin Kemikleri Sızlamasın !.
10 Mayıs 2020
Rize Şehir Hastanesi Oldu Bittiye Getirilemez !..
08 Mayıs 2020
AK PARTİ Teşkilatları Sosyal Medya’da Neden Yok ?
27 Nisan 2020
Ak Parti Döneminde LGBT'li Homoseksüel’ler Neden Azdı !...
24 Nisan 2020
Rize’de Koronavirüs, ZİRAAT Odası ve Yaş Çay Müstahsilleri
16 Nisan 2020
2020 ‘DE ACI HABERLERLE SARSILDIK !..
11 Nisan 2020
Sokağa Çıkıp Marketlere Hücum Edip, Skandal Görüntülere Sebep Olanlar Kim !....
09 Nisan 2020
Koronavirüs ve Kapitalizmin Çöküşü !..
03 Nisan 2020
Rize’de KORONAVİRÜS Vakası Neden Arttı? Sorumlular Kim ? ..
23 Mart 2020
Koronavirüs Ve Büyükşehirlerden Rize'ye Gelenler !...
15 Mart 2020
Kamu'da Çalışan 60 Yaş Üstü Vatandaşlarımızın Suçu Ne ?
12 Mart 2020
Hasan Karal Neden Saf Değiştirdi!..
04 Mart 2020
Türkiye’de Ulusal bir Güvenlik Sorunu Haline Gelen CHP Acilen Lağvedilmelidir
23 Şubat 2020
RİZE MİLLETVEKİL AVCI'YLA DOBRA DOBRA !..
18 Şubat 2020
GEZİ TERÖR OLAYLARI AKLANIP 2. BİR YARGI DARBESİ YAPILMIŞTIR !..
15 Şubat 2020
Reisin Memleketinde Şehit Edilen Altuğ Verdi'nin Aziz Hatırasına Rize İhanet Etti !..
06 Şubat 2020
Rize'de İstimlak Sorunu ve Mağdur Edilen yüzlerce Vatandaşın Günahı Ne ?
03 Şubat 2020
KUDÜS ve İslam Diyarı İşgal Altındayken, Hac ve Umre Yerine CİHAD Edilmelidir !..
26 Ocak 2020
CHP 150 YILDIR BU ÜLKEDE İKTİDARDIR!.
22 Ocak 2020
GÖRÜNEN KÖY KLAVUZ İSTEMEZ !
12 Ocak 2020
Bugün Hayatımın Üç Önemli Dönüm Notası
31 Aralık 2019
2019 Bizden Ne Alıp Ne Getirdi !..
11 Aralık 2019
Rize'ki Saldırı Türkiye Cumhuriyeti Devletine Yapılmıştır
13 Kasım 2019
SİYASÎ PARTİ VE SENDİKALAR'DA MİLLETİN DUYGULARINI SÖMÜRÜP LÜKS VE SEFA İÇİNDE YAŞAYANLAR!.
29 Eylül 2019
Rize'de Şehit Altuğ Verdi'ye Büyük Vefasızlık !..
06 Eylül 2019
Bu Ayıp Reis'in Memleketi Rize'ye Yeter !..
24 Temmuz 2019
LOZAN Bize Yutturulan Büyük Bir Hezimettir !..
15 Temmuz 2019
Pişman fetö’cü yoktur, daima fırsat kollayan Vatan Haini Şerefsizler Vardır
30 Haziran 2019
Dünya 5'ten Büyüktür !...
24 Haziran 2019
Adım Adım Rize –Trabzon Düellosuna Doğru !!!
13 Haziran 2019
Erdoğan'a İhanet Eden Sahtekar yavşaklar !..
28 Mayıs 2019
Kötü Adamları Duvara, İyi Adamları Ağaca Astılar !......
13 Mayıs 2019
Türkiye’de Futbol’da FETÖ Kumpası ve Şike Gerçeği !...
08 Mayıs 2019
Mazbatası Gasp Edilen Erdoğan'dı !...
21 Nisan 2019
Bir Yumrukla Gelen İtibar !...
18 Nisan 2019
Ekrem İmamoğlu Emperyalist ABD ve Bir FETÖ Projesidir !...
07 Nisan 2019
15 Temmuz Sonrası Ortaya Çıkan Fetö Kriptoları Nerede ?
05 Nisan 2019
Kendirli’de Seçim Analizi ve Yapılan Kirli İttifaklar !...
30 Mart 2019
Firavuna Karşı olmak Yetmez Musa'nın yanında olmak gerekir!
18 Mart 2019
Çanakkale Zaferinin 104.Yıl Anısına !
13 Mart 2019
Güle Güle Reşat Hoca !
25 Ocak 2019
Bu Millet Yaptığın Fedakarlıkları Asla Unutmayacaktır !
28 Aralık 2018
Meyve Veren Ağaç Taşlanır !
23 Aralık 2018
Kendirli’de Başkan Alaattin Serdar’a Karşı Düzenlenen Kumpas Deşifre Oldu
15 Kasım 2018
Başkan Serdar’a Karşı Sistematik bir Komplo !
20 Eylül 2018
RONALDO NEDEN HEDEFTE ?
14 Eylül 2018
RİZE'DE CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN'I ALDATIP ,VATANDAŞLAR I KAZIKLAYAN KRİPTOLAR !
10 Haziran 2018
Hasan Karal Rize İçin Nemi Yaptı ?
23 Mart 2018
Rize Düşmanlığı Trabzon’a Bir Şey Kazandırmaz !
27 Şubat 2018
Saadet Partisi 28 Şubat Darbesini Ne Çabuk Unuttu !
10 Şubat 2018
Köseoğlu'ndan Teşekkür (Demek ki Her şey Para Değilmiş)
26 Aralık 2017
Sahi Rize’deki FETÖ Terör Örgütü Mensupları Nerede ?
09 Aralık 2017
Başka Bir Kendirli Yok !...
17 Kasım 2017
Rize'nin Size ihtiyacı Var!..
14 Kasım 2017
Rize Futbolunda Kendirlispor Gerçeği
03 Ekim 2017
Yeşil Çay Kansere Çare mi!...
03 Ekim 2017
DEMİR YOLU RİZE İÇİN NEDEN ÖNEMLİ !
03 Ekim 2017
NEREDE O ESKİ DOSTLUKLAR !
03 Ekim 2017
KENDİRLİ'DE DARBE İZLERİ !
03 Ekim 2017
KÜÇÜK İLİN BÜYÜK TAKIMI ARDEŞEN (GSK)
03 Ekim 2017
MESELE BERKİN DEĞİL ARKADAŞ SİZ HALA ANLAMADINIZ MI !
03 Ekim 2017
KENDİRLİ Cumhurbaşkanı Erdoğan İçin Neden Bu Kadar Önemli !
03 Ekim 2017
Rize Basını Yine Sınıfta Kaldı !
03 Ekim 2017
Rizevizyon Yine Plaketle Ödüllendirildi !
03 Ekim 2017
Çaykur İşçisi ve Kamuoyunun Dikkatine !
03 Ekim 2017
Rizevizyon Açık Ara Önde Gidiyor !
03 Ekim 2017
Devletten Yana mısın Yoksa Onlardan mı !
03 Ekim 2017
Rizevizyon neden Hedefte !
03 Ekim 2017
Köseoğlu ,Rizeli Şairin Övgüsüne Mazhar Oldu !
03 Ekim 2017
Başarılarla Geçen Bir Hayat !
03 Ekim 2017
1100 Kriptolu Cüppeli Vatan Haini !....
03 Ekim 2017
Dizi Filmlerle Yıkılan Hayaller ve Yozlaşan Türk Aile Yapısı!
03 Ekim 2017
KİMSE BİZİ ENAYI YERİNE KOYMASIN !
03 Ekim 2017
Rize'de Rezalet Yetkililer Uyuyor mu !
03 Ekim 2017
Ardeşen GSK'dan Türkiye Şampiyonasına Dramatik Veda !
03 Ekim 2017
Çay’ın Başkenti Rize Artık Çay Sektöründe Söz Sahibi Değil !
03 Ekim 2017
İdam Geri Gelmezse Türkiye'de Daha Çok Bedel Öderiz !...
03 Ekim 2017
15 Temmuz Gecesi ve 30 Ağustos Zafer bayramı '..
03 Ekim 2017
Erdoğan'a İhanet Eden Rizeli Kriptolar
03 Ekim 2017
Ey Emperyalist Batı,Hasta Adam İyileşti !..
03 Ekim 2017
Türkiye Bir Hristiyan Paktı Olan NATO’dan Ayrılmalıdır
03 Ekim 2017
16 NİSAN BİR SEÇİM DEĞİL, HİLAL VE HAÇ’IN RÖVANŞIDIR
03 Ekim 2017
Helikopter kazası Derin NATO Operasyon Süsü Verilmiş bir Suikasttır !
03 Ekim 2017
Hedef 2. Bir Gezi Olayıyla Ülkemize yeni bir 15 TEMMUZ Yaşatmak !
03 Ekim 2017
15 Temmuz Darbesi TC Devletini Fiili Ele Geçirip Erdoğan’ı Ortadan Kaldırmak İçin Yapılmıştır
03 Ekim 2017
SAHTE ATATÜRK'ÇÜ VATAN SEVERLER! ...
03 Ekim 2017
LOZAN Bir Zafer Değil Büyük Bir Hezimettir! ..
Haber Yazılımı