Şevki Yılmaz Kapıkullarıyla zafer olmaz!
Yazı Detayı
31 Ağustos 2021 - Salı 16:36
 
Kapıkullarıyla zafer olmaz!
Şevki Yılmaz
bilgi@sevkiyilmaz.com
 
 

Yaratıcımız, Yaşatıcımız ve Yöneticimiz Allah’ımıza hamd; Önderimiz, Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a) Efendimize, tüm Peygamberlerimize, izinden gidenlere, Ehlî Beyti’ne, Ashabına, canımız Ana ve Babamıza, Allah (c.c)’ın ilke ve inkılabı İslam’a tabi olan Mümin kardeşlerimize Din ve Vatan muhafızı Şehid ve Gazilerimize salat ve selam olsun!

Kıymetli kardeşlerim Sakarya’dan, 30 Ağustos’a oradan Malazgirt Destanı’na çok önemli günlerin içerisindeyiz. Biz de destanın 950. Yılında Fetih Kutlamaları için Malarzgirt’te idik. Bu haftaki yazımızı kaleme alamadığımızdan 2013 yılında yazdığımız ‘’Kapıkullarıyla zafer olmaz!’’ başlıklı yazımızı önemine binaen tekrar ilginize arzediyoruz…


 
Allah’ın yardımıyla gerçekleşen zaferlerimizin yoğun olduğu bir aydayız. Anadolu kapılarının İslam Medeniyetine açıldığı 1071 yılının Ağustos ayında gerçekleşen Malazgirt Zaferi derslerle dolu bir inancın, büyük bir azmin ve planın zaferidir. İkiyüz bin kişiden oluşan Roma Ordusuna karşı Sultan Alpaslan ve onun onbin kişilik Müslüman Ordusunun Allah’ın yardımıyla gerçekleştirdiği zafer ve tüm zaferlerimiz sağlam bir iman ve nizamla, sağlam bir hukuk ve adaletle, sağlam bir ekonomi, güçlü bir savunma sistemi ve güçlü bir liderlik kadrosuyla gerçekleştirilmiştir. Gönül dostu bir muhterem zatın; “Bir milletin Allah’ın yardımıyla elde ettiği başarıyı bir kişiye tahmil etmek o millete en büyük hakarettir” dediği gibi zaferleri kendilerinden sananlar, liderlere umut bağlayanlar ve oturdukları yerden Mehdi (kurtarıcı) bekleyenler her zaman başarısız olmaya ve yenilmeğe mahkumdurlar.


 
Ana Hayat Yasamız Kur’an-ı Kerim’in Hadid (Demir) Suresi’nin 25. Ayeti Kerimesinde başarı ve zaferlerin dört temel esasa bağlı olduğu haber verilmektedir. Kitap, Mizan, Hadid ve İmam.

Kitap; Kur’an-ı Kerim’dir. Ona şeksiz ve şüphesiz iman ve Onu tatbiktir. devletin ve toplumun anayasasının kaynağıdır. İlmi, Ticareti ve Kuvveti hazırlamayı emreder!

Mizan; Terazi! Kaynağını Kur’an-ı Kerim’den, tatbikatını Sünneti Seniyye’den alan hukuk prensibleriyle gerçekleşecek adalete dayalı sağlam bir yargı ve teraziyi doğru kullanacak helal çizgisinde bir ticaret. Yani güçlü bir ekonomi!

Hadid; Güç! Ana maddesini demirden alan güçlü bir teknoloji. Güçlü bir sanayi ve güçlü bir savunma sistemi. Buna ancak güçlü bir ekonomi ve ilim yoluyla ulaşılır.

İmam; Liderlik! Toplumu ana şefkatıyla kucaklayacak, devleti adaletle yönetecek, ülkenin ilmi, maddi ve manevi kalkınmasını sağlayacak bir vizyon ve misyona sahib lider ve kadrosu. Etrafındaki kapıkulları dalkavuklardan uzak, sadece Allah’a kul olan, uyarıcı dostlarının kendisine yakın olduğu bir lider ve kadrosu! Önce karar verip sonra istişare eden anlayıştan uzak, önce danışıp sonra karar veren ve Peygamberlerimizi örnek ve önder alan bir kadro. Başarı ve zaferlerin ilacı olan bu dört büyük nimetten de mahrum kalan yeryüzü Müslümanları sahibsiz, aciz, çaresiz, zelil ve perişan!


 
Ülkelerimizin tamamı dış ve iç düşmanların silahlı veya fikri işgal altında! Cehalet, haksızlık, tembellik, birbirinin kuyusunu kazma, mezhepçilik, ırkçılık, hased, yalan, iftira, kin ve düşmanlık en yaygın bir bulaşıcı hastalık olarak aramızda!

Bu yüzden Afganistan, Irak ve Suriye’de olduğu gibi Cevdetler, Hasanlar birbirini vurarak Corclar ve Hanslar bayram ediyorlar! Galip gelen Siyonistler ve Haçlılar değil, Müslümanların birbirleri ile savaşı kafir ve zalimlere fırsat veriyor ve zafer sağlıyor! Asırlardır ümmetin arasındaki nifak ehli de düşmanların galib gelmesi için Müslümanları hep arkadan vuruyor!

Kitap ve Mizandan yoksun ama Hadidi (demiri) ele geçiren emperyalist ülkeler, Dünya sofrasının rakibsiz canavarları. Bizler de onların savunmasız ve çobansız kuzuları. Kitap (İslam)’dan yoksun, adaletten uzak bu ülkeler; demirden ürettikleri devasa silahlarla sadece zulüm yapıyorlar. İşgallerini, kan ve gözyaşlarını barış sanıyorlar! 6. Filoların, füzelerin, kimyasal silahların, Patriotların uçak ve uçaksavarların hammaddesi demiri kullanmayı başaramayan bizler, bugün Suriye’de olduğu gibi düşmanlarından meded ummaya devam ediyoruz!


 
Maddi ve manevi gücü elimizden aldılar bizleri güçsüz hale soktular! Kendi ülkelerimizde bulunan petrol gibi en kıymetli madenlerin sahibleri olmayı başaramayan biz Müslümanlar, beslediğimiz kargaların eliyle kendi gözlerimizi oymağa devam ediyoruz!

Çünkü Müslümanların yaşadığı ülkelerin tamamında Kitap (İslam) lafta ve rafta! Mizan (ticaret, hukuk ve adalet) krallarda, sahtekarlarda ve bir avuç mutlu ve putlu azınlıkta! Hadid (ilim ve teknoloji) taklidi ve düşmanlarımıza hammadde için uşakta! Liderlikse dillere şenlik. Çoğu Sisi gibi Siyonist Efendilerine pisi pisi! Allah’a kul, halklarına hizmetkar olacaklarına emperyalist efendilerinin kapıkulları olarak gaflet ve ihanette!

Değişmez liderimiz ve önderimiz Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a) Efendimiz ise hayatımızın her sahasında devre dışında! Bu ihanet ve gafletimiz yüzünden Dünya yüz yıldır dört canavar gücün elinde. Amerika, Rusya, Çin ve Roma! Bu canavar gücün hepsi, patronları Siyonist İsrail’i korumak ve ona yeryüzü Siyonist Devletini kurmakla görevli!

Bunun için yüz yıl evvel planladıkları üçüncü Cihan Harbi çıkarmanın provaları yapılmaktadır. Büyük Malazgirt zaferinin ve İstanbul’un Fethinin intikamını almak üzere yeminli ve kararlı, gözü dönmüş bu şer güce karşı Kitab (İslam), Mizan (adalet ve ticaret), Hadid (Ağır sanayi ve güçlü bir savunma) ve güçlü bir liderlik kadrosu ilaçlarını kullanmaktan başka çaremiz yoktur.

Bütün bu oyunları bozmada baş aktör olması gereken ve gözüken Türkiye; iktidarı ve milli muhalefeti ve milli sermayesiyle birleşerek mutlaka güçlendirilmelidir. İran, Suud, Irak bindiği dalı kesmemeli, Türkiye ile el ele vererek büyük bir siyasi, ticari ve askeri güç birliği oluşturmalıdır.

Unutmayalım ki, bugün birlik olmayı başaramayanlar yarın birlikte ağlayacaklardır. Zafer yalnız Allah’tandır. Zafer inanların ve inandığını yaşayıp yaymak için çalışanlarındır.

Büyük bir cihad ve şehadet ruhuyla bu güzel dini ve vatanı bize emanet eden şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle anıyoruz! Ruhları şâd, makamları Cennet olsun! Amin.

Nefsimizde, Ailemizde ve Ülkemizde “İslam Sözleşmesi ”nin uygulanması, Mescid-i Aksa'mızın özgürlüğü ve tatil olması dileğiyle Cuma Bayramımız mübarek olsun. 

Selam, sevgi ve duayla…

Şevki Yılmaz

 
Etiketler: Kapıkullarıyla, zafer, olmaz!,
Yorumlar
Yazarın Diğer Yazıları
17 Eylül 2021
İktidarımıza Acil Maddi Eylem Planı!
21 Ağustos 2021
Allah İçin Saflarımızı Sıklaştıralım!
14 Ağustos 2021
KERBELA‘yı Anlamak ve Anmak!
17 Temmuz 2021
Gerçek bayramları nasıl eda edebiliriz?
10 Temmuz 2021
Siha’lar el değiştirmesin! Yoksa…
29 Haziran 2021
Kıtlıklardan kurtulmanın yolu!
18 Haziran 2021
Müslümanın Müslüman’dan başka dostu yoktur!
14 Mayıs 2021
Haydi Boykota!
30 Nisan 2021
Ümmet Uyandıkça Fitneler Uyumaz!
23 Nisan 2021
Aile yoksa Devlet, Devlet yoksa Aile yoktur!
09 Nisan 2021
Bari Rahmet Ayında…!
26 Mart 2021
Şevki Yılmaz'dan Beraat Gecesi manifestosu
23 Mart 2021
Özlemimiz de, Referansımız da sadece İslam’dır!” ( Ama Kriptolar ve Şövalyeler hala direniyorlar!)
06 Mart 2021
İlmi, İmani, Ameli ve Ahlaki Mi’rac olmadan!
27 Şubat 2021
Darbelere ve devrimlere direnen kahramanlarımız!
19 Şubat 2021
Hayranım Sana Ey İslam!
12 Şubat 2021
Üç Aylar; nefislerimizin ve nesillerimizin ıslâhı için bir fırsattır!
22 Ocak 2021
Peygambersiz Din, Öğretmensiz Okul gibidir!
15 Ocak 2021
Efendimizin Düşmanlarına Dikkat!
08 Ocak 2021
Efendimizin (SAV) Düşmanlarına Dikkat!
02 Ocak 2021
MEKKE FETİH RUHU olmadan!
25 Aralık 2020
Nankörlük Virüsünü Şükürle tedavi etmeden!
23 Aralık 2020
Korkma! Sönmez ve Söndürülemez!
08 Aralık 2020
Diktatör! Direktör!
21 Kasım 2020
Ölmemeye ve Dönmemeye çaremi var?
01 Kasım 2020
Şevki Yılmaz'dan 'Harf İnkılabı' tepkisi
16 Ekim 2020
Işıklarımız söndürülse de İlahi Nur asla!
09 Ekim 2020
Biz birbirimizi yemezsek, bizi kimse yiyemez!'
11 Eylül 2020
Vadiyi boş bırakırsanız, Tilkiler vali olur!
14 Ağustos 2020
Hatasız dost arayan dostsuz kalır!
24 Temmuz 2020
Ayasofya aslına döndü Elhamdülillah!
10 Temmuz 2020
Darbeleri ''darbeler'' önler!
06 Temmuz 2020
Onursuzluk asla Özgürlük değildir!
29 Haziran 2020
Ey Önderler! Ve Ey Onlara tabi olan Müslümanlar!
08 Haziran 2020
Yeniden Milli Diriliş!
01 Mayıs 2020
Tek Hak İslam’dır! Çünkü İslam Hak’tır
14 Nisan 2020
Koranalar sadece Kuran’dan korkar!
13 Mart 2020
Çanakkale Ruhu’nu Virüslerden Korumalıyız!
06 Mart 2020
Hastaya değil, mikropa kızmalıyız!
20 Şubat 2020
Mecburuz! Ve Muhtacız!
31 Ocak 2020
Ahh ! Şu İç İhanetler Olmasa !....
03 Ocak 2020
Aman Libya’ya Dikkat!
28 Aralık 2019
Yılanbaşı Noel Mandacılığına Hayır!
17 Ağustos 2019
Asırlık Mücadelemizi Algı Operasyonlarına kurban ettirmeyelim!
01 Mart 2019
Yalan Yenilecek !..
25 Ocak 2019
Din, Vatan, Can, Nesil ve Namus Muhafazası için birleşiniz!
04 Ocak 2019
Haset, kanserden beterdir!
30 Aralık 2018
Yılanbaşını Ezelim !...
22 Kasım 2018
Allah'ın Sevmediği Kulları
09 Kasım 2018
Allah’ın Sevdiği Kullar!
26 Ekim 2018
Deniz Leş Kabul Etmez !..
19 Ekim 2018
İktidarımıza çok acil çağrı!
12 Ekim 2018
Af Mazlumlara! Zalimlere asla!
05 Ekim 2018
Şehidlerimizin katillerine idam ne zaman?
Haber Yazılımı